Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul büyüledi…

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, İlkbahar/Yaz 2015 koleksiyonlarına ev sahipliği yaptı. Marka ve tasarımcıların koleksiyonları ilgiyle karşılandı.

Moda sektörü ve otoritelerinin yakından takip ettiği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Antrepo 3’te marka ve tasarımcıların İlkbahar/Yaz 2015 koleksiyonlarını kitleler ile buluşturdu.

PROFESYONELLER KATILDI…

Organizasyon kapsamında 19 marka ve tasarımcı, Runway alanında defile gerçekleştirmeyi tercih etti. 16 marka ve tasarımcı ise Studio alanında sunum ve mini defilelerle koleksiyonlarını paylaştı. 4 tasarımcı, Antrepo 3 alanı dışında defile ve sunumlarını moda dünyası ile buluştururken; koleksiyon sunumları dışında Birleşmiş Markalar Derneği ve Moda Tasarımcıları Derneği’nin birlikte organize ettiği “İdeal marka-tasarımcı işbirliği nasıl olmalı” konulu panel, sektör profesyonellerinin katılımıyla gerçekleşti.

TEK BİR MEKANDA TÜM KOLEKSİYONLARI KEŞFETME AYRICALIĞI…

Etkinlik, beş gün boyunca Türk ve yabancı basın mensupları ve satın alma sorumlularının yoğun ilgisini çekti. Orgaizasyonu Türkiye dışında ABD, Azerbaycan, Almanya, Bulgaristan, İngiltere, İsrail, Kazakistan, Kuveyt, Lübnan, Polonya, Katar, Rusya, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerden basın mensupları ve satınalma sorumluları birebir takip etti. Bu sezon ilk defa Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında gerçekleştirilen ve Türk tasarımcıların koleksiyonlarını bir araya getiren Core Showroom, Türk ve yabancı satınalma sorumlularına tek bir mekânda tüm koleksiyonları keşfetme ayrıcalığı sağladı.

ŞÜKRÜ BEKDİKHAN: “YENİLİKLER BİZİ MUTLU EDİYOR…”

Etkinliğin dördüncü sezonu geride bırakılırken, Mercedes-Benz Otomobil Grubu Pazarlama ve Satış Türkiye Müdürü Şükrü Bekdikhan; “Mercedes-Benz Türk olarak, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’a isim sponsorluğumuzun dördüncü sezonu, yenilikler ve bizi mutlu eden gelişmelerle sona erdi. Yabancı basın mensupları ve satınalma sorumlularının artan ilgisi, yabancı tasarımcıların da Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da koleksiyonlarını sunmaya başlaması ve etkinliğin uluslararası basında geniş bir biçimde yer alması, dört sezonda kat ettiğimiz yolu kanıtlar nitelikte” şeklinde konuştu.

YENİ S-SERİSİ COUPE ÇOK BEĞENİLDİ…

Mercedes-Benz’in S-Serisi Coupé ile gerçekleştirdiği yepyeni moda görsel kampanyası ise, hafta boyunca Mercedes-Benz Lounge dekorunda ve alanda konumlandırılan ekranda gösterime girdi. Başrolünde Oscar ödüllü oyuncu Tilda Swinton, ünlü moda ve sanat yönetmeni Roe Ethridge’in yönetmenliği, başarılı tasarımcı Haider Ackermann’ın stil danışmanlığı ile tüm davetlilerin beğenisiyle karşılandı.

80’Lİ YILLAR FAVORİ OLDU…

Birçok ülkede olduğu gibi Mercedes-Benz, sponsorluğunu üstlendiği moda haftalarında Türkiye’de de desteklemek üzere seçtiği moda tasarımcısının defilesini sundu. Davetliler, “Mercedes-Benz presents Maid in Love” defilesini izleme ayrıcalığını yaşadı. Genç ve başarılı tasarımcı Hande Çokrak’ın markası “Maid in Love”ın “Mercedes-Benz presents Maid in Love” defilesi, Ceyda Balaban kreatif direktörlüğünde 80’lı yılların eğlenceli ruhunu podyuma taşıyarak, etkinliğin en çok konuşulan defileleri olarak ses getirdi.

5.200’DEN FAZLA DAVETLİ AĞIRLANDI…

Defile ve sunum aralarında davetlilerin dinlenme ve Mercedes-Benz’in ikramlarının tadını çıkarma fırsatı bulduğu Mercedes-Benz Lounge, Boğaz’a açılan terasıyla da dikkat çekti. Tasarım ve lüksü temel değerleri kabul eden Mercedes-Benz Türk, kusursuz hizmet anlayışını konforlu bir atmosfer içinde Mercedes-Benz Lounge’a yansıttı. Mercedes-Benz Türk; iddialı tasarımı, zengin donanımı ve zarif sportifliğiyle “Dünyanın en iyi otomobili” ünvanına sahip S-Serisi’nin sporcu kardeşi olarak dikkatleri çeken yeni S-Serisi Coupé’yi, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul boyunca Antrepo 3’te sergiledi. Modern lüks ile son teknolojiyi bir araya getiren yeni S-Serisi Coupé, sportif boyutları ve duyguları kamçılayan sadeliği ile beş gün boyunca davetlilerin markajına alındı. Mercedes-Benz Lounge ise hafta boyunca 5.200’den fazla davetliyi ağırladı.

TÜRÜNÜN İLK ÖRNEĞİ MERCEDES-BENZ CLS…

Mercedes-Benz Türk, ayrıca etkinlik süresince Antrepo 3 alanının dış girişinde Mercedes-Benz CLS’yi sergiledi. Dört kapılı bir coupé olarak yeni bir model türünün ilk örneği kabul edilen Mercedes-Benz CLS; dinamizm ve büyük ölçüler, güç ve zarafet, estetik ve işlevsellik gibi ilk bakışta birbirine ters düşen kavramları bir araya getiren tasarımıyla moda dünyasına göz kırparken, gözler önümüzdeki sezon çalışmalarına çevrildi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

cekmekoy sanat akademisi

Çekmeköy Sinema Akademisi oyuncu Hakan Yılmaz’ı ağırladı

“Ayrılsak da Beraberiz”, “Yahşi Cazibe” gibi milyonların beğenisini kazanan yapımlarda yer alan ünlü oyuncu Hakan Yılmaz, Çekmeköy Belediyesi ...