Mekan Kalamış’ta Vedat Sakman ile JAZZ Geceleri…

Anadolu Yakası’nın gerçek anlamda jazz müziği yapan en önemli mekânlarından biri olan Mekan Kalamış, müdavimlerinden gelen yoğun istek üzerine programlarına tekrar başlama kararı aldı.

“The Jazz Room” konsepti altında Vedat Sakman’ın da yönetiminde yer aldığı mekân, ilk galayı 11 Nisan Cuma gecesi gerçekleştirdi. Herhangi bir duyuru yapılmamış olmasına rağmen erken saatlerde tamamen dolan mekân, gelecek günler için de büyük umut verdi.

12 NİSAN CUMARTESİ ZAFER CINBIL İLE “ORGANİK ŞARKILAR”…

“Mekan Kalamış & Sakman Jazz Club” unvanı altında konuklarına unutulmaz geceler yaşatmaya hazırlanan mekân, 12 Nisan Cumartesi gecesi ise Zafer Cınbıl’ı hayranları ile buluşturacak. Uzun yıllar ABD’de yaşayan ve geçtiğimiz yıl çıkardığı “Organik Şarkılar” adlı albümü ile büyük ilgi uyandıran Zafer Cınbıl’a , Akın Eldes ve İlker Görgülü de eşlik edecek.

“KENDİMİZİ BİR ÇOCUK DA BULUYORUZ BU ŞARKILARDA, BİR KOCA ADAM DA…”

Ünlü müzik eleştirmeni ve şair Kadri Karahan’ın “Organik Şarkılar” albümü için söylediği şu sözlerden de anlaşılacağı gibi, dinletinin mutlaka izlenmesi gerekiyor: “Kendimizi bir çocuk da buluyoruz bu şarkılarda, bir koca adam da… Öylesi sevinçle ya da bazen öylesi hüzünle bir dostluğun sıcaklığına da sarılıyoruz, bir sevgilinin kollarına da… Mutlu ve de belki de en önemlisi içten ki, en çok bu sebepten olsa gerek ‘Organik Şarkılar’ baştan sona bitmesini istemediğimiz bir yolculuk…”

Bağdat Cad. Itri Dede Sok. No:9 Kızıltoprak – Kadıköy
Tel: (0216) 550 99 85

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir yorum

  1. vedat sakman bayramda sahne alacakmı acaba

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İKSV’den Kadıköy Belediyesi’ne plaket

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 46’ıncısı düzenlenen İstanbul Müzik Festivali’ne desteklerinden dolayı Kadıköy Belediyesi’ne plaket ...