Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nin temeli atıldı

Beykoz’da İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy adına kurulacak kültür merkezinin temeli atıldı. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nin temel atma törenine Ak Parti İstanbul Milletvekili Hurşit Yıldırım, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Salim Öztürk, Mahmut Gülbasar, Tacettin Aksu ve  Yakup Özbek, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, meclis üyeleri ve ilçe sakinleri katıldı.

Beykoz Merkez’de bulunan tarihi bina, aslına uygun inşa edilerek İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi olarak ilçeye kazandırılacak. Merkezde hem kurs ve kültür çalışmaları yapılacak, hem de yeni nesiller Mehmet Akif Ersoy’un hayatı, eserleri ve milli mücadeleye katkılarını kapsamlı şekilde görme imkânı bulacak.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi

BEYKOZ’DA TARİHİ ESERLER İHYA EDİLİYOR…

Beykoz’un doğal güzellikleri kadar, sahip olduğu tarih ve kültür mirasıyla da çok ayrıcalıklı bir ilçe olduğunu söyleyen Belediye Başkan Yücel Çelikbilek; “İlçemizin turizm ve eğitim vizyonuna uygun olarak tarihi eserlerimizi ihya ediyoruz. Sadece ihya etmekle kalmıyor, bu eserlerimizi ilçe sakinlerimizin hizmetine de açıyoruz. Vakıflar Genel Müdürlüğümüz ile imzaladığımız protokol çerçevesinde burada Mehmet Akif Ersoy Müzesi’ni kurarak, onu ve eserlerini tanıtacağız, kültür etkinlikleri düzenleyeceğiz” dedi. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nin yıl sonunda tamamlanarak hizmete açılması hedefleniyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ayşe Ekiz

Bizbize Fasıl’da Ayşe Ekiz rüzgârı

Türk Sanat Müziği’nin güçlü seslerinden Ayşe Ekiz, geçtiğimiz hafta sonu Ataşehir Bizbize Fasıl’a konuk oldu. Mekanın müdavimlerinden gelen ...