Marmaray seferleri sıklaşıyor…

TCDD yetkililerinden İstanbullulara müjde geldi. Yapılan açıklamaya göre, Marmaray’ın yoğun olduğu sabah ve akşam saatlerinde sefer aralığı 2 dakikaya kadar düşecek.

2013 yılında açıldığından bu yana İstanbullulara büyük kolaylık sağlayan Marmaray, 90 milyonu aşkın yolcu taşıdı. Avrasya Tüneli’nin de hizmete girmesiyle, deniz altından sağlanacak ulaşımla İstanbul trafiğinin büyük ölçüde rahatlaması hedefleniyor.

KITALAR ARASI YOLCULUKTA İLK TERCİH…

29 Ekim 2013’te açılan Mamaray; Ayrılıkçeşme, Üsküdar, Sirkeci, Yenikapı ve Kazlıçeşme olmak üzere toplam 5 durakta hizmet veriyor. Yolcu yoğunluğu istatistiklerinde ise yüzde 27 ile Yenikapı başı çekiyor. Yenikapı’yı sırasıyla yüzde 25 ile Ayrılıkçeşme, yüzde 20 ile Üsküdar ve yüzde 13 yoğunluk oranıyla Kazlıçeşme izliyor. Söz konusu durakların hizmet vermeye devam ettiği iki yılda, yolcu sayısı 91 milyon 265 bin 967 olarak kayıtlara geçti.

İKİ DAKİKADA BİR SEFER…

TCDD yetkilileri, İstanbullulara büyük bir müjde verdi. Halihazırda 5 hat üzerinden 5 vagonlu olarak hizmet veren Marmaray’ın vagon sayısının 10’a yükseltileceğini açıkladı. Marmaray’ın açıldığı ilk günlerde 10 dakika olan sefer aralığı, talep üzerine sabah ve akşam yoğun saatlerde 5 dakikaya düşürüldü. Şimdi ise sefer aralığının 2 dakikaya kadar düşeceği belirtildi. Yetkililer, halen yapımı devam eden Halkalı-Gebze hattının hizmete girmesiyle iki dakikada bir Marmaray’ın geleceğini söyledi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sancaktepe Belediyesi’nden anlamlı proje

Sancaktepe’de engelli vatandaşlar, kendilerine tahsis edilen tezgahlarda hem ürünlerini satıyor hem de sosyal hayata karışıyor. Sancaktepe Belediyesi, engellilerin ...