Marmara Üniversitesi’nde “Entrikalı Dolap Komedyası”…

Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü’nde öğrenciler, 25 Aralık Perşembe akşamı tiyatro severleri ağırladı. Yunus Emre Gümüş’ün yazdığı, Muhammet Tozlu’nun yönettiği “Entrikalı Dolap Komedyası”, Marmara Community Kulübü oyuncuları tarafından ücretsiz olarak sergilendi.

80 dakika süren Entrikalı Dolap Komedyası’nın konusu, Devlet Tiyatrosu tarafından şu şekilde özetlenmiş: “İyilik ve kötülük denen kavramlar, her insanda vuku bulan karşıtlıklardır. Bu karşıtlıklar, oyunumuzdaki karakterlerin bir elbise dolabı etrafında kendi dolaplarını çevirmelerine yol açar.”

Arda Can Bayraktar, Çağrı Özyurt, Emre Aykın, Ersagun Kocabaş, Ezgi Bayraktar, Gamze Saraç, Kudret Memiç, Miray Atalar, Mustafa Volkan Doğan, Niyazi Uçar, Onur Aksoy, Sercan Gündoğdu ve Yavuz Selim Yılmaz’dan oluşan oyuncu kadrosunun yanı sıra teknik ekipte Ersin Yaşar ve Mertcan Kenger yer alıyor.

Oyunda yer alan Marmara Community üyesi Onur Aksoy, gelen herkese teşekkürlerini, selamlarını ve sevgilerini sundu. Öğrencilerini sanata yönlendirmek için elinden geleni yapan bir eğitimci olarak, gençlerimizi böyle etkinlikler içerisinde görmekten gurur duyuyorum. Marmara Community Kulübü’ne ve oyunda emeği geçen herkese teşekkürler…

sporvitrini

Hakkında Nusret Karaca

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da “Bahar Çiçekleri” sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi, Altunizade Kültür ve ...