Marmara Üniversitesi’nden yerel medyaya eğitim desteği…

1

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği işbirliği ile Anadolu Yakası’nda faaliyet gösteren yerel medya mensupları 1 ay süre ile eğitim alacaklar.

AYGAD Başkanı Ümit Kahyaoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Şahin, Ömer Faruk Gerçek ve Sedat Savaş, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Devran’ı  makamında ziyaret ettiler.

AYGAD yönetiminin eğitim konusundaki talebine olumlu cevap veren Dekan Prof. Dr. Yusuf Devran, yerel medyaya her tülü desteği memnuniyetle vereceklerini kaydetti. Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği Başkanı Ümit Kahyaoğlu da, yaptığı açıklamada İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Devran’a teşekkür etti.

Kahyaoğlu açıklamasında; “Sayın Devran, üyelerimize eğitim talebimizi oldukça olumlu karşıladı. Hiç vakit geçirmeden gerekli tüm girişimleri daha ziyaretimiz esnasında gerçekleştirdi. Şahsımızda AYGAD’a gösterdiği yakınlık bizleri hususiyetle bahtiyar etti. Kendisine tüm üyelerimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Eminim ki, bu eğitim çalışması gazeteci arkadaşlarımıza çok şeyler kazandıracak, ufuklarını açacaktır” dedi.

2

Muhtemelen İstanbul Ticaret Odası’nın sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan eğitim çalışması, haftada üç gün olmak üzere bir ay devam edecek. Yoğunlaştırılmış programda temel gazetecilik bilgilerinin yanı sıra; ekonomi gazeteciliği, reklamcılık ve internet medyası konularında da eğitim verilecek.

İletişim Fakültesi’nin çehresi  değişti…

Fakülte’ye Yeditepe Ünivesitesi’nden gelen Dekan Yusuf Devran, kısa sürede oldukça önemli işlere imza atmış. İletişim Fakültesi öğrencilerinin daha donanımlı olmaları noktasında, fakülte bünyesinde bir medya merkezi oluşturulmuş. Bu merkezde öğrenciller, görsel medya alanında pratik yapıyorlar. Televizyon, radyo ve internet yayıncılığı yapıyorlar.

Merkezde faaliyet gösteren öğrencilere aylık 240 TL ücret ödeniyor. Bu sayede öğrenciler hem harçlıklarını çıkarıyorlar, hem de teoride gördükleri derslerin pratiğini yapma şansını elde ediyorlar.

3

4

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kelebekler

Kelebekler filmi Maltepelilerle buluştu

Maltepe Belediyesi’nin Ekim ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, yönetmenliğini ve senaryosunu Tolga Karaçelik’in üstlendiği 2018 yapımı “Kelebekler” filminin gösterimi ...