Sahilyolumuz “Kaza Yolu” olmasın..!

DSC_0230

Hem stratejik açıdan, hem de turizm potansiyeli yönünden Anadolu Yakası için son derece önem taşıyan Caddebostan–Tuzla Sahilyolu, son zamanlarda yaşadığı trafik kazaları ile de gündeme gelmeye başladı.

Sürat ve dikkatsizlik başlıca nedenler arasında…

Bu tür kazaların başlıca nedenleri arasında, özellikle gençlerin sürat yapmak tutkusu gelmekte… İkinci neden olarak ise, gerek sürücülerin gerek ise yayaların dikkat eksikliği gösteriliyor. Yolun kalabalık bir yerleşim merkezi olduğunu unutan sürücüler hız yapmaya başlayınca, karşılarına aniden çıkabilen yayalar veya hayvanlar karşısında aniden frene basmak zorunda kalıyorlar. Bu da aracın çoğu kez takla atmasıyla sonuçlanıyor.

Radar sistemi yagınlaşıyor…

Yetkililer, Caddebosta-Tuzla Sahilyolu üzerinde seyreden sürücüleri çok dikkatli olmaları konusunda uyarıyorlar. Halen iki yerde bulunan radar sisteminin 4 noktada daha uygulamaya konarak artırılacağını, böylelikle limitlerin üzerinde hız yapan sürücülerin radara yakalanma ihtimallerinin bir hayli yükseleceği bildiriliyor.

Dragos-Kartal arası en tehlikeli bölge…

İstatiskler, Sahilyolu üzerinde en fazla kazanın Dragos ile Kartal arasındaki alanda meydana geldiğini, ikinci olarak ise Bostancı-Küçükyalı arasının gösterildiğine dikkat çekiyorlar. Yolun yapısı nedeniyle zaman zaman hız kontrolünü kaybedebilen sürücüler, kaza yapmakla karşı karşıya kalabiliyorlar.

DSC_0229

Geçtiğimiz ay Rahmanlar–Kartal arasında, Kartal istikametine doğru normal seyir halindeyken aniden yolun sol tarafındaki hareketliliğe gözü takılan ve takla atan araç sürücüsü, mucize eseri kurtulabilmiş olmanın mutluluğunu yaşarken; “Dikkatsizlik ve dalgınlık kazaya neden oluyor. Ama en önemlisi hız yapmamak… Eğer bu durumda süratli olsaydım, şu anda hayatta olmayabilirdim” diyor.

 

 

 

 

 

YORUM YAPIN

REKLAMGiriş - bir2üç creative
kredi karti borç sorgulama fatura ödeme turkcell fatura ödeme avea fatura ödeme vodafone fatura ödeme tl yükleme avea tl yükleme vodafone tl yükleme turkcell tl yükleme