Maltepe’ye üstgeçit müjdesi…

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Yalı Mahallesi esnafını ziyaret eden Başkan Kılıç, Marmaray Projesi’nin inşaat çalışmalarını denetledi.

Marmaray Projesi kapsamında Gebze-Pendik arası demiryolu hattının açılmasına bir yıl kala, çalışmaların hız kazanması adına yaya trafiğine kapatılan Maltepe İstasyonu Altgeçidi’ne Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç çözüm getirdi. Denetim sırasında yetkililerden bilgi alan Başkan Ali Kılıç, Maltepe halkının mağdur olmaması için önlem alınmasını istedi.

ATAKÖSEOĞLU İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNE MÜJDE…

Gerekli önlemlerin proje sırasında alınması gerektiğini belirten Başkan Kılıç; “Çalışmaya başlamadan önce ortaya çıkabilecek mağduriyetlerin tespit edilmesi gerekirdi. Çok yakında bir okul var, öğrencilerimizin can güvenliğinin düşünülmüş olması gerekirdi. Üstgeçit yapmak zor bir şey değil… Biraz maliyetli olabilir, ancak çocuklarımızın güvenliği daha önemli” dedi. Drama Köprüsü’nün de sağlıklı olmadığını ifade eden Başkan Kılıç, yetkililerden en kısa sürede gerekli önlemler alınarak bir üstgeçit yapılması sözünü aldı.

ESNAFTAN TEŞEKKÜR…

Yalı Mahallesi esnafını ziyaret eden Başkan Kılıç, sorunları yerinde tespit etmeye ve çözüm bulmaya hızlı bir şekilde devam edeceklerini yineledi. Kılıç, “Halk Buluşmaları” ve “Mahalle Ziyaretleri” gibi Maltepeli vatandaşlarla bir arada olabilecekleri platformları arttırarak Maltepe’yi hep birlikte yöneteceklerini; “Dayatan değil, danışan belediye” olma özelliğini koruyacaklarını belirtti. Mahalle esnafı, yerel seçim öncesinde verdiği sözü tutarak kendilerini ziyaret eden Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a teşekkür etti.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

‘Genç Gelecek’ miniklerin yüzünü güldürdü

Sancaktepe Genç Gelecek Sağlık Kulübü öğrencileri; “Bir Kitap Bir Çocuk, Bir Çocuk Bir Umut” projesi kapsamında köy okullarında ...