Maltepe’ye sanat eseri duvarlar…

Maltepe’nin duvarları değişiyor. Maltepe Belediyesi, Seranit Granit Seramik Sanayi ve sanatçılar, “Kent Duvarları”nı sanata dönüştürdü.

Maltepe Belediyesi ve Seranit Granit Seramik Sanayi, “Kent Duvarları” adı ile oluşturdukları projeyle duvarları sanat eserine dönüştürdüler. Proje ortakları, yaşadığımız kentin ihtiyaç duyulan duvarlarını özgün tasarımlarla bir yandan rehabilite ederken; diğer yandan kentin güzelleşmesine ve sanata destek sunmak isteğiyle bir sosyal sorumluluk projesi geliştirerek, kentimize katkı sunmayı hedefliyor.

Herşey Maltepe için…

İlçe sorunlarını çözmenin yanı sıra, verdiği hizmetlerin kapsamında insana ve kente dair güzellikleri çoğaltmayı da hedeflediklerini kaydeden Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, şu açıklamalarda bulundu:

“Maltepe’yi yaşanabilir ve örnek kent yapma yolunda ilerliyoruz. Sosyal projelerimize ve altyapı çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Maltepe’yi güzelleştirmek için de çözüm ortaklarımızla birlikte Kent Duvarları projemizin ilk örneğini hayata geçirdik. Farklı ve estetik dokunuşların ilçemizi daha da güzelleştireceğine inanıyorum. Her zaman söylediğimiz gibi Herşey Maltepe için…”


İlk uygulama yapıldı

Seranit Granit Seramik Sanayi, Maltepe ilçesi sınırlarındaki bina, sokak, yol ve altgeçit duvarlarının seramik ürünleriyle yapılacak tasarımlarla güzelleştirilmesi konusunda ilk uygulamayı gerçekleştirdi. Yapılan uygulamanın tasarımı için farklı disiplinlerden sanatçılar, gönüllü ve bedelsiz olarak katkı sundu. Maltepe Belediyesi tarafından belirtilen alana uygun tasarımlar ve malzeme birlikte seçildi.

Uygulama sonrası, Seranit Granit Seramik Sanayi Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Hamdi Altunalan ve İcra Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ece Ceylan Baba, Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’i ziyaret ederek, birlikte yaptıkları sanatsal uygulamayı kontrol ettiler.

İlk uygulamanın anısına, duvar uygulamasına katkılarından dolayı kendisine plaket takdim eden Altunalan ve Baba’ya, Başkan Zengin de Maltepe’nin simgesi Bakireler Anıtı plaketi takdim etti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

baskan-yazici-ve-esi-okul-aile-birlikleriyle-bulustu-2-

Başkan Yazıcı ve Eşi, Okul Aile Birlikleriyle buluştu

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, Tuzla’da okul aile birliklerinin gönüllü yöneticileriyle buluştu. ...