15 Temmuz Parkı

Maltepe’ye 15 Temmuz Parkı

Maltepe Belediyesi, Türk dünyasının ünlü yazarlarından Cengiz Aytmatov’un ismini bir parka vermeye hazırlanırken, yeni Kaymakamlık binasının önündeki alana da “15 Temmuz Parkı” isminin verilmesini gündemine aldı.

Maltepe Belediye Meclisi’nin Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Ali Kılıç’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Belediyenin 2016 yılında yaptığı hizmetlerden bahsederek konuşmasına başlayan Kılıç; “Son aylarda ülkemiz üzerinde oynanan oyunları görmemiz lazım. İşte en son Reina saldırısında hayatını kaybedenler adına Lübnanlı dostlarımızla bir araya gelerek kardeşlik anlaşması imzaladık ve Reina’yı ziyaret ederek bir anma gerçekleştirdik. Türkiye’de barışı, iç huzuru bozmak isteyenlere karşı birlik olarak durduk. El ele, hep beraber ilçemizi ülkemizi bu tür olaylardan uzak tutacağız” dedi.

15 Temmuz Parkı

CENGİZ AYTMATOV’UN İSMİ PARKA VERİLECEK…

Gruplar adına yapılan konuşmalar sonrası 9 maddelik meclis gündemi oylandı. Gündeme göre, Türk dünyasının ünlü yazarlarından Cengiz Aytmatov’un isminin bir parka verilmesi kararlaştırıldı. Ayrıca, yeni Kaymakamlık binasının önündeki alana da “15 Temmuz Parkı” isminin verilmesi gündeme alındı.

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Oyun Karavanı

Oyun Karavanı, Ümraniye’den uğurlandı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu, Çocukları Kurtarın Vakfı ...