Maltepe’nin çehresi değişecek…

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, hayata geçirilmesi planlanan Meydan Projesi ile ilçenin çehresinin değişeceğini belirterek; “Meydan çevresindeki binaları kentsel dönüşüme sokarak, burayı bir cazibe merkezi haline getirmeyi düşünüyoruz. Modern bir meydana da kavuşacak Maltepe’de trafiği de yer altına alacağız” dedi.

Maltepe’de düzenli olarak gerçekleştirilen “Mahalle Buluşmaları”, Bağlarbaşı Mahallesi ile devam etti. Mahalle sakinlerinin büyük ilgi gösterdiği buluşmaya Maltepe Belediye Başkan Yardımcıları, Maltepe Belediyesi birim müdürleri, Bağlarbaşı Mahalle Muhtarı Ali Galip Yurduseven ve vatandaşlar katıldı. Altyapı, imar, kentsel dönüşüm, otopark ve ulaşımla ilgili sorunların konuşulduğu toplantıda bir konuşma yapan Başkan Kılıç, şu açıklamalarda bulundu:

TRAFİK YER ALTINA ALINACAK…

“Sizlere Maltepe Meydan Projesi’nden bahsetmek istiyorum. Bu kapsamda Merkez Cami’nin olduğu alanı kamulaştırarak, orada yeşil bir alan oluşturacağız. Ayrıca caddemizdeki binaları kentsel dönüşüme sokarak, burayı bir cazibe merkezi haline getirmeyi düşünüyoruz. Modern bir meydana da kavuşacak Maltepe’de trafiği de yer altına almayı düşünüyoruz. Esnaf kan ağlıyor, iyi kazanamadığını söylüyor ki haklılar… İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş ile de konuyu konuştum. ‘Böylesi bir proje yapılırsa orası 3 sene Afganistan trafiğine döner’ dedi. Bunu göğüsleyip, modern bir meydana kavuşmalıyız.”

SOSYAL TESİS KURULACAK…

Gençler, engelliler ve emekliler için ucuz hizmet veren sosyal tesislerin Maltepe’de de olmazsa olmaz olduğunu ifade ederek konuşmasını sürdüren Kılıç; “Emekliler başta olmak üzere vatandaşlarımız için daha ucuza hizmet alabilecekleri bir sosyal tesis kurmak için kollarımızı sıvadık. Vatandaşlarımızın da yapmış olduğumuz projelere sahip çıkması gerekiyor. Merkezde bir tiyatro salonu vardı, şimdi yok. Neden yok? Soruyorum. Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi M’Expo projesi için de sizlerden 40 bin imza istiyorum. Maltepe’nin işsizliğine çözüm bulacak bu projeye ne kadar destek vereceksiniz görmek istiyorum.”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da bahar çiçekleri sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi Altunizade Kültür ve ...