Maltepe’de “Trafik Dedektifleri”…

Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı ile başlatılan “Trafik Dedektifleri Projesi” kapsamında, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde Maltepe Belediyesi Zabıta personeline “Okul Geçidi Görevlisi Eğitimi” verildi.

Maltepe Belediyesi’nin okul önlerinin güvenliği ile ilgili başlattığı uygulama kapsamında Zabıta personeline, İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Eğitim Büro Amirliği’nden Başkomiser Mehmet Candan tarafından 2 saatlik bir eğitim verildi. Eğitim sonrasında “Okul Geçidi Görevlisi” kimlik kartını almaya hak kazanan Zabıta personeli, Maltepe’deki okul önlerinde geçiş güvenliğini sağlayacak.

UYGULAMALI EĞİTİM…

Eğitimde; trafiğin basit kuralları, işaretler, okul önlerinde güvenli geçiş koridorunun oluşturulması konusunda bilgilendirilen personele, öğrencilerin güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçişinin nasıl sağlanacağı ise uygulamalı olarak gösterildi. Tek yönlü ve çift yönlü yolda yayaların güvenli geçişini canlandırma ile gören Zabıta personeli, bu eğitimden son derece memnun kaldığını belirtti.

TRAFİK DEDEKTİFLERİ PROJESİ HAKKINDA…

Trafik Dedektifleri Projesi, 30 Mayıs 2012 tarihinde kabul edilen ve 2020 yılına kadar ülkemizde trafik kazalarından kaynaklanan ölümlerin yüzde 50 oranında azaltılmasını hedefleyen “Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı” kapsamında başlatıldı. Proje ile ülke genelinde, kamu kurumlarınca yapılan çalışmalara destek olacak şekilde, trafik güvenliği alanında 03-17 yaş arasındaki çocuklarda farkındalık oluşturmaya ve geleceğe trafik bilinci yüksek gençler armağan etmeye yönelik faaliyetler yürütülmesi hedefleniyor.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Maltepe’de tekne turları coşkuyla devam ediyor

Maltepe Belediyesi’nce düzenlenen tekne turlarının dördüncü gününde, Fındıklı Mahallesi’nden kadınlar konuk edildi. Maltepe Belediyesi Kadın, Aile ve Engelli ...