ruhsat

Maltepe’de ruhsat seferberliği

İlçede ruhsatsız hiçbir işletme bırakmamak adına çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren ve 2016 hedefini bin işletmeye ruhsat vermek olarak belirleyen Maltepe Belediyesi, bu yılın ilk yarısında 411 işletmeye ruhsat verdi.

Maltepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, 2016 yılının ilk yarısında çalışmalarına hız vererek 411 işletmeye ruhsat verdi. 2016’da bu rakamı bine çıkarmayı hedefleyen müdürlük ekipleri, yılın ilk 6 ayında 248 sıhhi (yeme-içme yerleri, güzellik salonları vb.), 108 diğer sıhhi (giyim mağazaları, spor sahaları vb.), 39 gayri sıhhi (depo, atölyeler, sağlık ocakları vb.) ile 16 umuma açık istirahat ve eğlence yerini ruhsatlandırdı.

maltepede-ruhsat-seferberligi (2)

BAŞKAN ALİ KILIÇ’TAN ESNAFLARA TEBRİK…

Ruhsatlandırma çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, bizzat kendi eliyle esnaflara ruhsatlarını takdim ettiğini söyleyerek; “2015 yılında iş kolu bazında berberleri tamamladık, çok az bir eksiğimiz kaldı. Bu sene içerisinde kadın kuaförleri ile yeme-içme işletmelerine yönelik ruhsatlandırma çalışmalarını tamamlamaya çalışacağız. Böylece ilçemizde bütün işletmeleri kayıt altına alarak, denetim noktasında oluşan boşlukları sona erdireceğiz. Şimdiden ruhsatlarını alan tüm esnaflarımızı bir kere daha tebrik ediyor, çalışma hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

maltepede-ruhsat-seferberligi (3)

Maltepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, 2016 yılının ilk yarısında çalışmalarına hız vererek 411 işletmeye ruhsatlarını verdi. 2016’da bu rakamı bine çıkarmayı hedefleyen müdürlük ekipleri, yılın ilk 6 ayında 248 sıhhi (yeme-içme yerleri, güzellik salonları vb.), 108 diğer sıhhi (giyim mağazaları, spor sahaları vb.), 39 gayri sıhhi (depo, atölyeler, sağlık ocakları vb.) ile 16 umuma açık istirahat ve eğlence yerini ruhsatlandırdı.

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

atasehir

Ataşehir Belediyespor kupasına kavuştu

TFF Kadınlar 1. Futbol Ligi’nin şampiyonu Ataşehir Belediyespor, Yenisahra Stadı’nda 5-1 galip geldiği Beşiktaş maçının ardından kupasına kavuştu. ...