Maltepe’de nikah bereketi…

Maltepe Belediyesi, bu yılın ilk 8 ayında 3 bin çiftin nikâhını kıyarak mutluluklarına ortak oldu.

Maltepe Belediyesi Küçükyalı Evlendirme Dairesi’nde 2015’in ilk 8 ayında 3 bin çiftin nikâhı kıyıldı. Maltepe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından ise 2 bin 727 çifte ücretsiz evlilik testi yapıldı. Öte yandan Maltepe Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri (MATEĞ), evlilik öncesi eğitim çalışmalarıyla 255 çifte eğitim verdi.

EĞİTİM PROGRAMLARI DEVAM EDECEK…

Kişisel gelişim uzmanı, yaşam koçu, rehberlik uzmanı, doktor, pozitif yaşam danışmanı ve diyetisyen eşliğinde sürdürülen eğitim programlarında; katılımcılara temel iletişim yöntemleri, aile içi iletişim, aile içi kriz yönetimi, çocuk eğitimi ve gelişimi, insan anatomisi ve evlilik, beden dili, öfke kontrolü, çocuklarda rol model olma, evlilik ekonomisi ve evlilikte dengeli ve doğru beslenme konularında bilgi verildi. Eğitim programlarının, düzenlenecek yeni çalışmalarla devam etmesi planlanıyor.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sultanbeyli

Sultanbeyli yeni meydanlara kavuşuyor

İlçenin çehresini değiştiren çalışmalara imza atan Sultanbeyli Belediyesi, yeni sanat yapıları ve meydanlar kazandırmaya da devam ediyor. Daha önce Mecidiye, Hasanpaşa ve Adil ...