Maltepe’de kreş coşkusu…

Maltepe Belediyesi Zübeyde Hanım Gündüz Çocuk Bakımevi, konfetiler ve balonlar eşliğinde açıldı. Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Buradan da yeni Mustafa Kemal’ler yetişecek” dedi.

Altayçeşme Mahallesi’nde “Maltepe Belediyesi Zübeyde Hanım Gündüz Çocuk Bakımevi” adıyla hizmet verecek kreşin açılışı CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve CHP Maltepe İlçe Başkanı Hasan Solmaz tarafından gerçekleştirildi.

Açılışa Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri, kreş personeli ve çok sayıda davetli katıldı. Maltepe Belediyesi’nin “Her mahalleye iki kreş” projesi kapsamında hizmete soktuğu kreşin açılış töreni, çocuk şarkıları ve konfetiler eşliğinde, palyaçoların yer aldığı balonlarla süslenmiş bahçede yapıldı.

“SÖZ VERDİK, AÇIYORUZ…”

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, açılış öncesi yaptığı konuşmada “Söz verdiğimiz gibi kreşimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Bundan önceki belediye başkanımıza ve ekibine de teşekkür etmek istiyorum. Onlar bu binayı yaptı, biz de içini ve dışını dizayn ettik. Özellikle kreşimizi denizaltı dünyasıyla renklendiren ressam arkadaşımız Evren Savaş’a ayrıca teşekkür etmekle beraber, bu kreşimizin açılmasında emeği geçen herkese minnettar olduğumu belirtmek istiyorum. Ümit ediyorum ki, bu çocuk yuvamızın adına yakışır şekilde nasıl Zübeyde Hanım, Mustafa Kemal’i yetiştirip Anadolu’ya saldıysa, buradan da yeni Mustafa Kemal’ler yetişecek” dedi.

BAŞKAN KILIÇ, ÇOCUKLAR GİBİ ŞENDİ…

Açılıştan sonra kreşi gezen ve yetkililerden bilgi alan Kılıç, çocuklarla oynamayı da ihmal etmedi. Kreşteki çocuklarla tek tek ilgilenen Kılıç, onlarla şakalaştı ve hazırlamış oldukları pastayı birlikte kesti. Öte yandan törende bir konuşma yapan Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt ise; “Başkanımız çok güzel ifade etti. Bu yuvadan yeni Mustafa Kemal’ler yetişecek. Yobaz ve çağdışılık yerine, modern eğitimin yaygınlaştığı bu merkezlerde sizlerle buluşacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

KREŞ, 3 SINIFTAN OLUŞUYOR…

Maltepe Devlet Hastanesi karşısında bulunan 490 metrekare arsa üzerine yapılan “Zübeyde Hanım Gündüz Çocuk Bakımevi”, 210 metrekare okul kullanım alanı ve onu çevreleyen bahçeden oluşuyor. Kreşte 3 sınıf, 1 yemekhane, 1 mutfak, 1 ofis, 5 kabinli çocuk tuvaleti ve 2 yetişkin tuvaleti bulunuyor. Dış cephe duvarları uzman pedagoglar eşliğinde denizaltı dünyasını tasvir eden resimlerle donatılan kreşte, 3 tane sınıf öğretmeni görev yapacak. Ayrıca kreşte 3 yardımcı öğretmen, 4 hizmetli, 1 psikolog ve 1 hemşire de hazır bulundurulacak. Kreşin bahçesinde basket potası, kale direği, 60 metrekare kauçuk kaplı oyun alanı, kum havuzu, ahşap park oyun alanı ve 3 müzik aleti de yer alıyor.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

‘Genç Gelecek’ miniklerin yüzünü güldürdü

Sancaktepe Genç Gelecek Sağlık Kulübü öğrencileri “Bir Kitap Bir Çocuk, Bir Çocuk Bir Umut ” projesi kapsamında köy ...