Maltepe “yaşam kalitesinde” sıçrama yaptı!

İlki 2010 yılında yapılan “İstanbul’da Yaşam Kalitesi Araştırması”nda 39 ilçe arasında 26. sırada yer alan Maltepe, son yapılan araştırmada 16 basamak birden yükselerek 10. sıraya yerleşti. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, yapılacak çalışmalarla Maltepe’yi İstanbul’un ve Türkiye’nin en yaşanılır kenti haline getireceklerini söyledi.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Şeker tarafından gerçekleştirilen “İstanbul’da Yaşam Kalitesi Araştırması” kapsamında İstanbul ile ilgili süreli araştırmalar yapılarak, ilçelerin sosyo-ekonomik alanda gelişimleri takip ediliyor. Doç. Dr. Murat Şeker, gerçekleştirdiği araştırma sonucunda halkın sosyo-ekonomik yapısının, yaşam kalitesini etkileyen en önemli faktör olduğunu söyledi.

HEDEF EN YAŞANILIR KENT OLMAK…

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Maltepe’ye Avrupa vizyonu kazandırmak için yola çıktıklarını ve bu yöndeki çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek; “Maltepemiz giderek gelişiyor. Yaşam standardı açısından yükselişimiz devam ediyor. Beş yıl önceye göre 16 basamak birden yükselerek, yaşam kalitesi açısından ilk 10’da yer aldık. Kültürden sanata, çevreden altyapıya kadar bir dizi alanda İstanbul’un, Türkiye’nin ve hatta dünyanın en yaşanılır ilçesi olabilmek adına mücadele ediyoruz” diye konuştu.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendiklilere yeni okul müjdesi !

Pendik Belediyesi, Pendik Eğitim Kültür Yardımlaşma Vakfı ve bağışçı katkılarıyla Sülüntepe Mahallesi’nde inşasına başlanan 24 derslikli ilkokulun temeli ...