Maltepe uyuşturucuya savaş açtı…

Maltepe Belediyesi, uyuşturucuyla mücadele için başlattığı seferberlik kapsamında Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde “Uyuşturucuyla Mücadele Paneli” düzenledi.

Uyuşturucunun zararları, halkın bilgilendirilmesi, uyuşturucu türleri ve kullanım alanları, emniyet güçlerinin uyuşturucu satan ve kullananlarla yönelik tedbirleri, psikolojik açıdan uyuşturucu kullanımı, narkotik şubenin uyuşturucu konusundaki çalışmaları hakkında bilgilerin sunulduğu panelde, barkovizyon gösterisi de yapıldı.

Büyük bir ilginin gösterildiği panelde söz alan Gülensu Mahalle Muhtarı Ali Rıza Yıldız’ın, Gülensu ve Gülsuyu mahallelerinin uyuşturucu konusunda aşırı duyarlı oldukları için ölümlere maruz kaldığını belirten konuşması dikkat çekti. Ayrıca, vatandaşlara Maltepe Belediyesi’nce hazırlanan bilgilendirici broşürler de dağıtıldı.

“ASLA BOYUN EĞMEYECEĞİZ…”

Panelin açılış konuşmasına yapan Başkan Kılıç; “Hiçbir yasal engelin altına saklanmadan, uyuşturucu sorununu çözmek için kolları sıvadık. Gülensu-Gülsuyu, uyuşturucu çetelerinin çatışmalarına sahne oluyor. Buradaki algıyı değiştirmeye hepimizin elbirliğiyle destek vermesi lazım… Hasan Ferit Gedikleri, İsmail Doğanları bir daha kaybetmek istemiyoruz. Maltepeli kardeşlerimiz bu çetelere asla boyun eğmeyecektir” dedi.

“UYUŞTURUCU SORUNU TEK BAŞINA ELE ALINAMAZ…”

“Mutlaka ama mutlaka emniyet birimleri, mahalleleri yakından tanıyan muhtarlarla yakından çalışmalı diyerek” sözlerine başlayan CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt ise son iki yılda bonzai kullanımındaki artışa dikkat çekerek; “Uyuşturucuyu satmak için artık sosyal medyayı da kullanıyorlar. Ayrıca, uyuşturucu sorunu tek başına ele alınamaz. Gülsuyu’ndaki olaylarda imar rantı da söz konusu… Maalesef burada siyasi rant da var. İşte Hasan Ferit Gedik’in mahkemesinde neler olduğunu biliyoruz. Polislerimiz de canla başla çalışıyor, ama onlara bir sitemim de var. Her sene bazı ünlü oyunculara yönelik narkotik operasyonlar düzenleniyor ve bu oyuncular ya da sanatçılar, bir süre sonra hiçbir şey olmamış gibi salınıyor. Gençlerimiz, bu sanatçıları örnek alıyor. Bu oldukça yanlış bir tutum” şeklinde konuştu.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

‘Genç Gelecek’ miniklerin yüzünü güldürdü

Sancaktepe Genç Gelecek Sağlık Kulübü öğrencileri; “Bir Kitap Bir Çocuk, Bir Çocuk Bir Umut” projesi kapsamında köy okullarında ...