Maltepe tiyatroya doyacak

Maltepe Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Tiyatro Festivali, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde başlıyor. Maltepe’de tiyatronun gelişimine katkı sunarak geniş kitlelere ulaşmasını hedefleyen festival, 26 Mart tarihinde Nazım Hikmet’in yazdığı “İvan İvanoviç Var Mıydı, Yok Muydu?” isimli tiyatro oyunuyla start alacak.

Tüm oyunların ücretsiz olarak izlenebileceği ve 5 gün sürecek festival kapsamında dünyaca ünlü yazarların başyapıt niteliğindeki tiyatro eserleri, sezonun en iddialı tiyatro oyunları, sevilen oyuncular ve tiyatro grupları tarafından sahnelenecek. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde dünyaca ünlü Rus yazar Anton Çehov’un başyapıtlarından “Üç Kız Kardeş”, sevilen tiyatro ve sinema oyuncuları Özge Özder, Tuba Karabey ve Selin İşcan tarafından sahnelenecek.

FESTİVAL PROGRAMI DOPDOLU…

Behiç Ak’ın kaleme aldığı, sezonun en iddialı komedi oyunlarından Tiyatro Tanış ve Sevinç Erbulak Tiyatro Evi’nin “Ayrılık”; Canan Atalay, Mahmut Gökgöz, Nail Kırmızıgül, Sezgi Mengi, Şebnem Özinal, Tuna Orhan ve Yasemin Balık gibi ünlü oyuncuların sahne alacağı Ters Köşe Tiyatro’nun “Ters Köşe” isimli oyunları da festival kapsamında izleyicilerle buluşacak. Festivalde sahnelenecek oyunlar ve tarihleri şöyle:

26 Mart Pazar / İvan İvanoviç Var Mıydı, Yok Muydu? (Tiyatro Adam)
27 Mart Pazartesi / Üç Kız Kardeş (Hayal Perdesi)
28 Mart Salı / Ayrılık (Tiyatro Tanış ve Sevinç Erbulak Tiyatro Evi)
29 Mart Çarşamba / Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım (Maltepe Belediye Tiyatrosu)
30 Mart Perşembe / Ters Köşe (Ters Köşe Tiyatro)

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sancaktepe

Sancaktepe ulaşımda çağ atlayacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Sancaktepe’de bir dizi ziyaret gerçekleştirerek ilçe sakinleriyle bir araya geldi. İlk olarak ...