Maltepe sahilin yeni adı ne olacak?


İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Maltepe sahilde denizin doldurulması ile kazanılan alana inşa edilen; miting sahası, sosyal ve spor tesisleri içerisinde barındıran bölgenin ismi konusunda tadilata gidildi.

Büyükşehir Belediyesi Harita Komisyonu ile Kültür, Turizm ve Sanat Komisyonu tarafından hazırlanan müşterek raporda, söz konusu alanın adının “Maltepe Spor ve Kültür Parkı” olarak isimlendirilmesi yönündeki talep incelendi. Komisyon, kendilerine gelen raporda yazan “Maltepe İlçesi sınırları içinde Bostancı Balıkçı Barınağı ile Maltepe Deniz Otobüsü İskelesi arasında kalan yaklaşık 3 kilometrelik sahil şeridi boyunca Maltepe Dolgu Alanı Düzenleme Uygulama Projesi olarak adlandırılan isimsiz alanın, ‘Maltepe Spor ve Kültür Parkı’ olarak adlandırılması uygun görüşmüştür” şeklindeki talebi inceledi ve “Söz konusu alanın Orhangazi Şehir Parkı olarak isimlendirilmesine komisyonlarımızca tadilen uygun görülmüştür” cevabını verdi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Maltepe’nin başarılı sporcuları Kaymakam Dallı’yı ziyaret etti

Maltepe Halk Eğitim Müdürlüğü’nün başarılı judo ve boks sporcuları; Müdür Canip Yolaş, hocalar Zafer Kentli ve Cevat Aladağ ...