Maltepe sahilin yeni adı ne olacak?


İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Maltepe sahilde denizin doldurulması ile kazanılan alana inşa edilen; miting sahası, sosyal ve spor tesisleri içerisinde barındıran bölgenin ismi konusunda tadilata gidildi.

Büyükşehir Belediyesi Harita Komisyonu ile Kültür, Turizm ve Sanat Komisyonu tarafından hazırlanan müşterek raporda, söz konusu alanın adının “Maltepe Spor ve Kültür Parkı” olarak isimlendirilmesi yönündeki talep incelendi. Komisyon, kendilerine gelen raporda yazan “Maltepe İlçesi sınırları içinde Bostancı Balıkçı Barınağı ile Maltepe Deniz Otobüsü İskelesi arasında kalan yaklaşık 3 kilometrelik sahil şeridi boyunca Maltepe Dolgu Alanı Düzenleme Uygulama Projesi olarak adlandırılan isimsiz alanın, ‘Maltepe Spor ve Kültür Parkı’ olarak adlandırılması uygun görüşmüştür” şeklindeki talebi inceledi ve “Söz konusu alanın Orhangazi Şehir Parkı olarak isimlendirilmesine komisyonlarımızca tadilen uygun görülmüştür” cevabını verdi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

atasehir

Ataşehir Belediyespor kupasına kavuştu

TFF Kadınlar 1. Futbol Ligi’nin şampiyonu Ataşehir Belediyespor, Yenisahra Stadı’nda 5-1 galip geldiği Beşiktaş maçının ardından kupasına kavuştu. ...