Maltepe parka doymuyor…

1

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’in göreve geldiği günden bu güne açtığı parkların sayısı 28’e yükseldi.

Maltepe Belediyesi başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla, Aydınevler ve Başıbüyük mahallelerinde park açılışlarını gerçekleştiren Başkan Zengin, şu açıklamalarda bulundu:

“Baştan beri yeşil alanları arttırma konusundaki amacımız, çocuklarımıza ve insanlarımıza nefes alacakları alanlar yaratmaktı. Bunun için sahip çıkılmayan, terk edilen yerleri değerlendirdik ve üç yılda 30’a yakın park açtık. Şatafatlı açılışları sevmediğim için hepsinin açılışını törenle yapmadık. Bunlar elbette ki, Belediye Başkanlığı’nın yapması gereken şeylerdir. Süreç bazen uzayabiliyor, Milli Emlak ile yazışmalar uzun sürebiliyor. Buradan emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Aydınevler Mahallesi’nde dört bin metrekare üzerinde kurulan parkın içinde fitness aletleri, kamelyalar, oyun grupları, basketbol sahası, havuz, oturma grupları, piknik masaları ve yürüyüş parkuru bulunuyor.

Engelli vatandaşların da rahat gezebileceği bir şekilde tasarlanan parkların yapımı devam edeceğini belirten Maltepe Belediye Başkanı Zengin, daha yeşil bir Maltepe için çalıştıklarını ifade etti.

2

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Maltepespor

Maltepespor yönetiminden Kaymakam Dallı’ya ziyaret

Maltepespor’da geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurul ile başkanlığa seçilen Atilla Çaycı ve yönetim kurulu üyeleri, Maltepe Kaymakamı Meftun ...