Maltepe Meydanı’na “Noel Ağacı” dikilecek

Maltepe Belediyesi, Hristiyan vatandaşların Noel (Doğuş) Bayramı’nı kutlamak için Maltepe Meydanı’na “Noel Ağacı” dikecek.

20 Aralık Cumartesi günki etkinliğe, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve İstanbul Protestan Kilisesi Vakfı (İPKV) Başkanı Timur Topuz başta olmak üzere İPKV Altıntepe Protestan Kilisesi Pastörü Carlos Madrigal, Maltepe Belediyesi İnanç Birimi Müdürü Murat Korkmaz, İPKV Altıntepe Protestan Kilisesi cemaati, Türkiye ve İstanbul Hristiyan kiliselerinin ve camialarının önemli isimleri, diğer inanç kurumlarının temsilcileri katılacak. “Hallelujah Korosu” tarafından mini bir konserin de verileceği etkinlikte, dualarla Noel ağacının açılışı yapılacak.

Maltepe Belediyesi ve İstanbul Protestan Kiliseleri’nin “Ortak Noel Kutlaması” programı da Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Etkinlikte 40 kişilik Meksika Folklor Grubu, renkli ve neşeli performansıyla sahnede yerini alacak. “İsa’nın Tutkusu” filminin soundtrack bestecisi, ünlü ney ustası Pedro Eustache’nin muhteşem solosu ile sürecek etkinlik, sanatçı Alberto Mottesi’nin okuyacağı ilahiler eşliğinde sona erecek.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da bahar çiçekleri sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi Altunizade Kültür ve ...