Maltepe Belediyesi’nin kuruluş belgesi ortaya çıktı 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Maltepe’de yayın yapan yerel gazetecilerle Kadın Girişimcilik Mutfağı’nda bir araya gelen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, 4 yıllık görev süresinde yaptıkları çalışmaları ve önemli projelerini paylaştı.

Belediye başkan yardımcılarının da hazır bulunduğu toplantıda Gülsuyu Stadı, kreşler, Girişimcilik Mutfağı, Küçükyalı Tıp Merkezi ve Üreten Engelliler Merkezi gibi önemli projeler başta olmak üzere kadınlar, engelliler ve sporculara yönelik çalışmalar, altyapı çalışmaları ve hizmetlerle ilgili gazetecileri bilgilendiren Başkan Kılıç, 2018’de yapılması ve bitirilmesi planlanan Cevizli Şehir Parkı, Gülsuyu Cemevi ve Yaşar Kemal Kültür Merkezi projelerini de gazetecilerle paylaştı.

YEREL BASININ GÜÇLENDİRİLMESİ GEREKLİ…

Tüm gazetecilerin Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Ali Kılıç; “Doğru, dürüst ve ilkelerinden taviz vermeden, bilgi-belgeye dayanmadan yazan, kalemini satmamış gazetecilerin günü kutlu olsun. Gazeteciliğin her geçen gün daha da öneminin artacağına bir meslektaşınız olarak inanıyorum. Yerel basınımızın bu anlamda çok sorunları var, bunun da farkındayız. Bunların çözümü için sizlerle sık sık bir araya geliyoruz. Yerel basının güçlendirilmesi bizler için çok önemli. Bunu sağlayacağız. Birlikte olursak ilçemiz güzelleşir, iyi bir noktaya varır. Emekleriniz için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Maltepe

İLÇENİN KURULUŞ BELGESİ…

İlçenin tarihiyle ilgili bir araştırma yaptıklarını, ilçenin tarihinin ve belediye olarak kuruluşunun çok eskilere dayandığın ifade eden Kılıç, şunları söyledi: “Maltepemizle ilgili bir çalışma yapıyoruz. Bu çalışmayı ve topladıklarımızı bir kültür evi veya müze kurarak sergileyebiliriz. Belediye olarak ilk kuruluş yılımız 4 Aralık 1899. İşte bu kadar eskiye dayalı bir geçmişimiz var. Bununla onur ve gurur duyuyorum.”

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Gökhan Sezen

Gökhan Sezen, Bizbize Fasıl gecelerinde!

Ataşehir’in ünlü fasıl mekanı Bizbize Fasıl, Gökhan Sezen ile sezon açılışını yaptı. Her hafta Cuma geceleri konukları ile ...