Maltepe Belediyesi

Maltepe Belediyesi’nden Türkiye’de bir ilk

Maltepe Belediyesi, imzaladığı toplu sözleşmeyle Türkiye’de bir ilke imza attı. Sözleşmeye göre işçilere yüzde 18 oranında zam yapılırken, Ramazan ve Kurban Bayramları ile Muharrem ve yılbaşında da ikramiye verilecek.

Maltepe Belediyesi, Belediye-İş Sendikası’na bağlı olarak çalışan 400 kadrolu işçiyle iki yıllık toplu sözleşme imzaladı. İmzalanan sözleşme gereği, işçilerin maaşlarına yüzde 18 oranında zam yapıldı.

Maltepe Belediyesi

İŞÇİLERDEN BAŞKAN KILIÇ’A TEŞEKKÜR…

Başkan Ali Kılıç’a teşekkür ve taşeron işçiliğine kadro taleplerini içeren pankartların asıldığı törende bir konuşma yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç; “Emeğin ne kadar yüce bir değer olduğunu babamdan biliyorum. Yıllarca çalıştı, alın teri döktü. Çalışarak yaşadığı süreci çocukları için geçirdiğini anladığımda, hem babam hem de işçi olarak verdiği emek gözümde daha da yüceldi. Aynı şey, emekçi kadınlarımız için de geçerlidir. Sizler, Maltepe halkının daha rahat hareket edebileceği bir kent yaratmak için emek veriyorsunuz. Ailenize bakıyor, çocuklarınız için güzel bir gelecek hazırlamak istiyorsunuz. Emeğinizin karşılığında maaşlarınızı alırken, yüzünüzün güldüğünü görmek ya da hissetmek beni de son derece memnun edecektir. Bu nedenle, Belediye-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesini imzalarken kurum olarak bazı düzenlemelere gittik” dedi.

maltepe-belediyesinden-turkiyede-bir-ilk (2)

İŞÇİLERE 6 MAAŞ İKRAMİYE…

Düzenlemeler kapsamında Ramazan, Muharrem ve yılbaşında inançlarına göre çalışan işçilere birer gün tatil ve 6 maaş ikramiye verilmesi kararı alındığını ifade ederek konuşmasını sürdüren Kılıç; “Biliyorsunuz bu karar Belediye Meclisimiz tarafından kabul edildi. Fakat bunu Türkiye’de toplu iş sözleşmesi maddelerine alan ilk belediyeyiz, hayırlı olsun. Ayrıca Maltepe Belediyesi çalışanları, kazanç açısından Türkiye’nin en mutlu belediye çalışanları olacaktır. Çünkü, Belediye-İş ile imzaladığımız bu toplu iş sözleşmesine Muharrem ayı veya Ramazan-Kurban Bayramları, 1 Mayıs İşçi Bayramı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, yılbaşı ve 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü yardımı gibi katkılar da alındı. En yüce değer olan emeğinizin karşılığını verebildiysek ne mutlu bize” şeklinde konuştu.

maltepe-belediyesinden-turkiyede-bir-ilk (1)

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendiklilere yeni okul müjdesi !

Pendik Belediyesi, Pendik Eğitim Kültür Yardımlaşma Vakfı ve bağışçı katkılarıyla Sülüntepe Mahallesi’nde inşasına başlanan 24 derslikli ilkokulun temeli ...