Lübnan

Lübnan heyeti Maltepe’de

İlçenin kapılarını dünyaya açan ve yaptığı kültürel işbirlikleriyle dikkat çeken Maltepe Belediyesi, Lübnan’dan gelen konuklarını ağırladı. Lübnanlı heyet, Maltepe’nin İstanbul’un en değerli ilçesi olduğunu, Başkan Ali Kılıç’ın çalışmaları sayesinde 2 yıldır hem İstanbul’u, hem de Maltepe’yi yakından takip ettiklerini vurguladı.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın makamında gerçekleştirilen görüşmeye, UCLG-MEWA Eş Başkanı ve Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı Mohamed A. Saadieh, UCLG-MEWA Tanıtım ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Muhammed MAHLİ, Mrah Sraj Belediye Başkanı Abed El Fatah Allam katıldı.

lubnan-heyeti-maltepede-1

FARKLI KÜLTÜRLER MALTEPE’DE CAN BULUYOR…

Globalleşen dünyada toplumsal ve kültürel ilişkiler, ticaret ve siyaset alanında sınırların ortadan kalktığını vurgulayan Başkan Kılıç; “Çin, Almanya, İran, Küba, Bulgaristan, Moldova  gibi dünyanın pek çok ülkesinde kentlerle kardeş belediye protokolü imzaladık. Dünyanın her köşesinden onlarca kişiyi Maltepe’ye getirdik, kentimizi tanıttık. Kültür festivalleri yaparak, farklı kültürlerin Maltepe’de can bulmasını sağladık. Lübnan ile de bu dostluk ve kardeşlik ilişkilerimizi güçlü bir şekilde kurmak, iki ülke halklarını sosyal ve kültürel projelerde buluşturmak istiyoruz” diye konuştu.

Lübnan

İSTANBUL’UN EN DEĞERLİ İLÇESİ…

İstanbul’da olmaktan ve Maltepe’yi yakından tanımaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Lübnanlı heyet ise, Maltepe’nin İstanbul’un en değerli ilçesi olduğunu kaydederek; “Başkan Kılıç’ın çalışmaları sayesinde 2 yıldır hem İstanbul’u,  hem de Maltepe’yi yakından takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

lubnan-heyeti-maltepede-2

İlçenin kapılarını dünyaya açan ve yaptığı kültürel işbirlikleriyle dikkat çeken Maltepe Belediyesi, Lübnan’dan gelen konuklarını ağırladı…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Son Sesler

Son Sesler Seyirciyle Buluştu

Yönetmenliğini İsmet Arasan’ın üstlendiği, Kültür Bakanlığı “Üstün Başarı Ödülü” sahibi “Son Sesler” isimli belgesel filmin gösterimi Prof. Dr. ...