Lions Federasyonu’ndan Alzheimer Paneli…

2

Türk Lions Çevresi, önemli bir etkinliğe daha evsahipliği yaptı. Uluslararası Lions Dernekleri 118-Y Yönetim Çevresi’nin İstanbul Anadolu Yakası Federasyonu olarak Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenledikleri “Alzheimer Paneli” büyük ilgi gördü.

Moderatörlüğünü Mirat Anadol’un yaptığı  panele; Prof. Dr. Safiye Bilgin, Ayşe Özalkuş, Fügen Kural, Leyla Soysal, Ridvan Eyüboğlu ve Vildan Kandemir konuşmacı olarak katıldılar. Alzheimer için erken teşhisin yaşam kalitesinin korunmasında çok önemli bir rol oynadığına değinen konuşmacılar, hasta ve hasta yakınlarının sorularına da cevap verdiler.

Fark ettiysen, hekime başvurmakta geç kalma…

Son derece yararlı olduğu konuşulan panelden çıkan sonuç ise, ailenizde veya yakınlarınızdaki kişiler koydukları eşyaların yerlerini hatırlamıyorsa, hesap işlerinde zorlanmalar yaşıyorsa, iyi bildiği yolları karıştırıyorsa, hekime başvurmakta geç kalınmaması konusundaki uyarılar oldu.

1

3

Bir yorum

  1. Merhaba, ben beş senedir alzheimr hastası olan annemle beynini ele geçiren bu hastalıkla mücadele etmeye çalişan hasta yakınıyım. Bu karanlık tünelde uzunca yol aldım, ama sonunda ışıklı tünele geçtim. Nasıl mı? İşte bilmeden sadece iç güdülerimle yaptığım, aynen AYŞE ÖZALKUŞ ŞAHİN hanımın dediği gibi, bugün dinleme şansını yakaladığım tüm değerli konuşmacıların anlattıkları gibi. DOKUNUŞ VE SEVGİMLE ASLA ONU BIRAKMICAM GİBİ. Aynen anne bebeği gibi hem ona, hem kendime şans ve zaman vererek. Lions Kulübü ve tüm değerli konuşmacılara çok teşekkür ederim şahsım adına. LÜTFEN ALZAYMIRLI YAKINI OLMAKTAN KORKMAYALIM. ONLARA SAHİP ÇIKALIM. ONLARI BÜYÜTELİM, SEVELİM. Tıpkı Alzheimer Vakfı gibi. FÜGEN KURAL hanım ayrıca teşekkür eder, sevgiyle kalmanızı dilerim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ayşe Ekiz

Bizbize Fasıl’da Ayşe Ekiz rüzgârı

Türk Sanat Müziği’nin güçlü seslerinden Ayşe Ekiz, geçtiğimiz hafta sonu Ataşehir Bizbize Fasıl’a konuk oldu. Mekanın müdavimlerinden gelen ...