Levent Kırca’yı kaybettik!..

Usta tiyatro oyuncusu ve sanatçı Levent Kırca, karaciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Yıllardır milyonları güldüren Kırca, bu kez sevenlerini üzüntüye boğdu.

Temmuz ayından bugüne sağlık sorunları artan Levent Kırca’nın durumu, son günlerde iyiden iyiye ağırlaşmıştı. Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi’nde son nefesini veren ünlü ismin ölüm haberi, başta sanat ve magazin camiası olmak üzere Türkiye genelinde sabaha karşı yankı buldu.

KADIKÖY AŞIĞIYDI…

Kadıköy’ün hayatında önemli yeri bulunduğu Levent Kırca, ekip çalışmalarını Bahariye’deki Levent Kırca Tiyatrosu’na taşımıştı. Yeşilçam’da rol aldığı birçok diziden 2015 yılına kadar Kadıköy, hayatının her alanında ön plana çıkmıştı.

SON MEKTUBUNDA ATATÜRK MESAJI…

İki gün önce Onur Ödülü aldığı bir tören için hastanede yazdığı mektupta şu mesajlara yer vermişti: Dik durun, adil olun, sabırlı olun! Daha iyi bir dünyada görüşmek dileğiyle. Atatürk’le kalın, Cumhuriyet’le kalın, hoşçakalın!..

sporvitrini

Hakkında Adem Giden

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Planetaryum

Tuzla’ya Planetaryum ve Gözlemevi

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın bilim ve teknolojiye olan ilgisi ve yakınlığı, ilçede yeni eserlerin kurulmasına öncülük ...