Kuşdili Çayırı dev bir şantiyeye dönüştü…

Kadıköy’ün kalbinde aylardır devam eden Kurbağalıdere ıslah çalışmalarında yeni bir döneme girildi. Bir süredir test amaçlı devam eden zemin çalışmalarında ilerleme sağlanması ile birlikte Kuşdili Çayırı, tarihinin “en hareketli” dönemini yaşıyor.

Kamyon ve iş makinelerinin 24 saat çalışmalarını sürdürdüğü Kuşdili Çayırı’nda, tonlarca ağırlıkta kayaların tahliyesi başladı. Zemin koşullarının oluşturulmasının ardından devasa taşlar, Kadıköy dışına çıkarılıyor. Kayalar, zemin değerlendirme çalışmalarında üstlenici firma tarafından kullanılmıştı.

ÇALIŞMALAR HIZ KAZANDI…

Yağışlı havaların sona ermesi ile birlikte ekipler çalışmalarına hız verdi. Hasanpaşa ve Fenerbahçe arasında zemin çalışmaları önemli ölçüde tamamlanırken, Kurbağalıdere ıslah faaliyetlerinin önümüzdeki günlerde daha da yoğunlaşması bekleniyor.

ÇAĞDIŞI GÖRÜNÜM SONA ERECEK…

İnsan sağlığını tehdit eden, Kadıköy ve İstanbul’un imajına büyük ölçüde gölge düşüren Kurbağalıdere’nin çağdışı görünümü, kollektörler ile altından kontrollü kirli su, üzerinden de temiz suyun tahliye edileceği yeni düzenleme ile birlikte ortadan kalkacak. Önümüzdeki yaz aylarında tamamlanamasa da, 2015 yılında Kurbağalıdere’nin tamamen ıslah edileceği tahmin ediliyor.

KUŞDİLİ KÖPRÜSÜ İNŞASINA BAŞLADI…

Bölgede ulaşımın daha sağlıklı ve kolay sağlanabilmesi amacıyla Kuşdili Köprüsü’nün inşa hazırlıkları da başlatıldı. Köprü düzenekleri Kuşdili Otoparkı’nda bekletilirken, bölgede çalışmaların tamamlanması ile birlikte yeni köprünün hizmete açılması bekleniyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Osman Erbil

Osman Erbil’den Konut-İş Sendikası’na ziyaret

Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, çalışanların temsilcileriyle görüşmelere devam ediyor. Erbil, Konut-İş Sendikası Genel Başkanı ...