Kurbağalıdere’nin kirliliği yelkenliyi yasaklattı…

Kurbağalıdere nedeniyle koli basili değerinin anormal seviyelere çıktığı Kadıköy sahillerinde denize girmek yasaklanmıştı. İkinci yasak ise yelkenlilere geldi. Kadıköy’de risk büyüyor…

Fenerbahçe Spor Kulübü Dereağzı Tesisleri Yüzme Havuzu Müdürü M. Cengiz Orturay; “Şu an üyelerimizin denize girmesi ve yelkenle denize açılması yasak. Havuzlardaki faaliyetler devam ediyor” diyerek, yetkililere özellikle kötü koku ve sinekler için şikâyette bulunduklarını, ancak taleplerine yanıt alamadıklarının altını çizdi.

İSMİNİ VERMEYEN BALIKÇI DERT YANMIŞ…

Radikal Gazetesi’nden Vildan Çiftsüren’in haberine göre ismini vermek istemeyen bir balıkçı; “Bir haftadır göz yanması, (deredeki asitten) ishal oluyorum. Zapzayıf adamım, hiç olmazdı bende böyle şeyler… Arkadaşlarım da benimle aynı durumda, ama buranın balıkçısıyız. Burada durmak zorundayız, çektiğimiz çile bitmiyor. Denize açıldığımızda iğnelerimize pedler, katı atıklar ve kıllar geliyor. Ne bekliyorlar bilmiyorum ki, ebola salgını mı başlasın” şeklinde konuştu.

“İMKANI OLANLAR BURADAN UZAKLAŞSIN…”

Çalışmaların devam ettiği şantiyede, haberde yine adı geçmeyen bir işçinin ise; “Bu çalışmalar kış boyu devam eder. Ben burada hasta oldum, uzak durmaya çalışıyorum. Ama sonuçta işim bu, ne kadar uzak durabilirim ki? Biz yapamıyoruz, ama imkânı olanlar varsa birkaç aylığına buradan uzaklaşsın bence” dediği öne sürüldü.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...