Kurbağalıdere ıslahında yeni dönem!..

Yıllardır ıslah çalışmaları gündemden düşmeyen Kurbağalıdere’de ciddi gelişmeler yaşanmaya başladı. Kuşdili Çayırı’nda yerin 10 metre altına yerleştirilecek ana gider boruları, Yoğurtçu Parkı’nda oluşturulan kollektörlere bağlanıyor. Marmara Denizi, programda aksilik yaşanmaması halinde 2015 yılının Mayıs ayından itibaren kanalizasyon suyu ile kirlenmeyecek.

Kadıköy Life’ın edindiği özel bilgilere göre, özellikle son iki gündür Kuşdili’nde meydana gelen hareketliliğin nedeni belli oldu.

MARMARA DENİZİ’Nİ KURTARACAK KOLLEKTÖR HATTI İÇİN DÜĞMEYE BASILDI…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ıslah çalışmalarında, Kurbağalıdere’nin direkt Marmara Denizi’ne akması nedeniyle koli basili değerleri tavan yapmış, Kadıköy Belediyesi başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluş kırmızı alarm vermişti. İBB, ıslah sürecini iyiden iyiye hızlandırdı. Yasal aksamalar ve bazı mahkeme süreçleri nedeniyle geciken çalışmalar ivme kazandı. Sadece Kadıköy Life’ın edindiği bilgiye göre, herhangi bir aksilik ve gecikme yaşanmaması halinde 2015 yılının Mayıs ayında, Yoğurtçu Parkı kollektörü ve Kuşdili Çayırı’na kolektör bağlantısı tamamlanmış ve faaliyete geçmiş olacak. Böylece kanalizasyon suları, Marmara Denizi’ne arıtılarak verilmeye başlanacak. Ancak, kış döneminin çalışmalarda herhangi bir aksiliğe neden olup olmayacağını da önümüzdeki süreç gösterecek. Kollektörler devreye girdikten sonra ıslah çalışmalarının ne zaman tamamlanacağı ise henüz netlik kazanmadı.

KADIKÖY LIFE’I TAKİP EDİN…

Kuşdiliği Çayırı’nda yerin 10 metre altına inmek için sondaj ve ağır kazı çalışmaları başladı. Kurbağalıdere ıslah çalışmalarına yönelik çok önemli ayrıntılar, önümüzdeki günlerde Kadıköy Life aracılığıyla kamuoyuna aktarılacak.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...