Kurbağalıdere ıslah çalışmaları TBMM gündeminde

Kadıköy’ün kanayan yarayanlarından Kurbağalıdere’de süren ve Kadıköylülerin bitimini merakla beklediği ıslah çalışmaları, CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt tarafından Meclis gündemine taşındı.

Etrafa kötü kokular yayan ve kanalizasyon sularının dereye karışmasıyla insan sağlığını tehdit eden derede ıslah çalışmalarının ne zaman tamamlanacağını hazırladığı önergeyle İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya soran Milletvekili Öğüt, deredeki durumun insan sağlığını tehdit ettiğine yönelik haberlerin kamuoyuna yansıdığı gibi kendisine de şikâyetlerin ulaştığını söyledi.

KOLİ BASİLİ DEĞERLERİ ÇOK YÜKSEK…

Kadıköy’de ishal vakalarında artış gözlendiğini ve yapılan ölçümlerde de koli basili değerlerinin zorunlu değerden çok yüksek olduğunun dile getirildiğini ifade eden Öğüt; “Kurbağalıdere’de bir süredir devam eden dere yatağı genişletme ve ıslah çalışmalarının ne zaman tamamlanması planlanmaktadır?” diye sordu.

VİRÜSLER, SALGIN HASTALIK RİSKİ TAŞIYOR…

CHP’li Öğüt ayrıca; “Kurbağalıdere’de salgın hastalık riski taşıyan virüslerin normal değerlerin çok üzerinde olduğu göz önünde bulundurulduğunda, ıslah çalışmaları tamamlanana kadar derenin ulaştığı sahillerin halkın kullanımına kapatılması düşünülmekte midir?” sorusunu yöneltti.

 

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy’de kaçırılmayacak konferans

Kozyatağı Kültür Merkezi’nde 22 Ocak akşamı Kadıköylüleri keyifli bir konferans bekliyor.  Anadolu Aydınlanma Vakfı etkinlikleri kapsamında Metin Bobaroğlu ...