Küçükyalı Meslek Lisesi’nden 3 sosyal proje…

Küçükyalı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerinin öğretmenleriyle birlikte başlattığı projelerden üçü, Ulusal Sempozyum’a  “sunum” ve “poster” alanında davet edildi.

Son üç yıl içinde Sabancı Üniversitesi, İstanbul Milli Eğitim ve Aydın Üniversitesi’nin “Eğitimde İyi Örnekler” alanında başarılı olan Küçükyalı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi; İstanbul Genç Eğitimciler Derneği’nin başlattığı ve bu sene “Öncü Eğitimciler” adı altında ulusal düzeyde gerçekleştirilen V. Ulusal Öğretmenim Sempozyumu’nda Maltepe ilçesini temsil etti.

ÜÇ PROJESİ İLE BEĞENİ TOPLADI…

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Turan, İl Milli Eğitim Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katıldığı Ulusal Sempozyum’da; “ÜYD – Ücretsiz Yemeği Destekliyorum Projesi”, “Devamlıya Sertifika ve Altın Projesi” ile “100 Tekrar Öğrencisi 100 Takip Öğretmeni Projesi”ni sunan Küçükyalı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, üç projesi ile beğeni topladı.

VELİ VE ÖĞRENCİLER ÇOK OLUMLU YAKLAŞIYOR…

Proje Koordinatörü Sinem Şaşmaz, okul içinde yapılan proje ile 100 öğrencinin kişisel gelişimi, sağlık problemlerinin takibi, ders başarısı, disiplinsizliğin önlenmesi, okul terkinin önlenmesi, devamsızlığın azaltılması, ekonomik sorun nedeniyle sağlıksız beslenmenin önlenmesi gibi sorunların azaltılmasına çalışıldığını, veli ve öğrencilerin projelere çok olumlu yaklaştıklarını belirtti.

“EĞİTİMİN TEMEL AMACI, TOPLUMSAL BARIŞI TEMİN ETMESİDİR…”

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ise; “Aslında eğitimin temel amacı, toplumun çimentosu olması ve toplumdaki temel barışı temin etmesidir. Bu organizasyonun odağında öğretmen vardır” dedi. Organizasyonda kamu ve özel sektörde görev yapan öğretmenlerin bir araya geldiğini belirten Yıldız, ayrıca çok sayıda akademisyenin de burada yer aldığını belirtti.

“PROJELER, ORTAK FEDAKÂRLIKLAR İLE SÜRDÜRÜLÜYOR…”

Okul Müdürü Selami Çiçek, söz konusu projeler ile başarılı olduklarını, devamsızlığın azaltıldığını; başarının artması için devamlılığı, başarıya endeksli motivasyonu, okulu sevmeyi ve okulda bulunulan sürelerde verimli çalışmalar yapılmasını sağlayan bu projelerin devam edeceğini, tamamen idareci-öğretmen ve öğrenci fedakârlığıyla projelerin sürdürüldüğünü belirtti.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kuzey Ormanları Savunması’ndan 3. köprü eylemi…

Kuzey Ormanları Savunması üyesi bir grup, Sarıyer Uskumruköy’de 3. köprünün bağlantı yollarının geçtiği şantiye önünde köprü inşaatını protesto ...