Küçük mahallede büyük gelişmeler…

Kadıköy Life derginizin sonraki sayılarından biri için “kapak konusu” yapacağımız Kuzguncuk Mahallesi’ne konuk olduk.  Burada nasıl da büyük gelişmelerin yaşandığını görmek için sizlerin de ilk fırsatta bunu denemenizi öneriyoruz.

Bütün cadde ve sokaklarının hunharca imar rantına kurban edildiği 2014 Türkiyesi’nin adeta kurtarılmış bu mahallesinde, kendinizi çok farklı hissedeceğinizi şimdiden söyleyebiliriz.

KÜÇÜK SEVİMLİ MEKÂNLAR…

Bu farkı hissettiren mahalle sıcaklığı ve otantik dokunun yanı sıra küçük ama son derece sevimli mekânlar, adeta birbirini tamamlayan unsurlar olarak karşınıza çıkıyor. Fiyatların ucuz olmamasına önce olumsuz olarak bakacak olsanız da, sonrasında hak vereceğinizi şu sözlerle açıklayabiliriz: “Eğer burada fiyatlar ucuz olursa, insanların yan yana bile yürüyemeyeceği bir yer olur.” Bu açıklamaya sonuna kadar katılıyor ve ucuz fiyatlar neticesinde kalitenin de bir o kadar düşeceğini ekliyoruz.

VEDAT MİLOR’ÜN “KOSİNİTZA”SI…

Kuzguncuk’ta ilk uğradığımız mekân, ünlü gurmelerden Vedat Milor’ün keşfettiği Kosinitza Restaurant oldu. Sıradışı organizasyonların en ünlü markalarından KOD SEKİZ’in kurucusu Ceyhun Diribaş’ın konuğu olarak gittiğimiz mekânda, kendimizi Avusturya’nın kasabalarında hissettik. Mekanın sahibi İbrahim Öztürk’ün kuyumcu titizliği ile hazırlatıp, çok küçük ölçeklerle tat alarak ikram ettiği lezzetler için “harika”dan başka söylenecek söz olamayacağını tekrarladık.

Ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin Mayıs & Haziran 2014 sayısı sayfalarında…

Anadolu Yakası Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Kadir Toprakkaya, Kadıköy Life Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Canan Toprakkaya ve Kod Sekiz Organizasyon Kurucusu Ceyhun Diribaş…


sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ayrılıkçeşme

Ayrılıkçeşme’de üçüncü dalga yaşam alanı

Üçüncü dalga akımının sadece kahve akımı değil, bir yaşam biçimi olduğunun yapılan araştırma geliştirme çalışmaları ile de desteklenmesiyle ...