Arsu Sahne'deki resitalinin sonunda Ani Arsu ve salondaki izleyicilerin sorularını yanıtlayan Kaan, saygılı ve sevimli tavırları ile de takdir topladı.

“Küçük dev adam” Arsu Sahne’de…

Arsu Sahne Bahar Konserleri ve Etkinlikleri bünyesinde 18 Nisan Cumartesi günü Kaan Baysal’ın resitali büyük ilgi gördü. 11 yaşındaki sanatçı; J. S. Bach, W. A. Mozart ve F. Chopin’in eserleri ile dinleyicilerini büyüledi.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Prof. Dr. Eser Bilgeman Şakir ile piyano eğitimine devam eden Kaan Baysal, Dr. Begümhan Baysal ve Dr. Hakan Baysal’ın oğlu… İstanbul Erkek Liseliler Vakfı Özel 125. Yıl Ortaöğretim Okulu’nda altıncı sınıf öğrencisi olan Kaan, dönem ikinciliği ile okulundaki başarısını da kanıtlamış.

Lang Lang, Hüseyin Sermet, Herbert Shuch ve Ewa Poblocka’nın masterclasslarına katılan; Lang Lang ile Zorlu Center’da aynı sahneyi paylaşan sanatçı, Barcelona’da katıldığı Gençlik Müzik Kampı’nda ise hem yeteneği hem de kurduğu dostluklarla takdir toplamış. Sascha Goetzel yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası eşliğinde Mozart la majör Kv 488 piyano konçertosunu seslendiren Kaan Baysal, o günki performansı ile de klasik müzik severleri kendisine hayran bırakmıştı.

SAYGILI VE SEVİMLİ TAVIRLARI İLE TAKDİR TOPLADI…

Arsu Sahne’deki resitalinin sonunda Ani Arsu ve salondaki izleyicilerin sorularını yanıtlayan Kaan, saygılı ve sevimli tavırları ile de takdir topladı. Bebekliğinden beri müziğe ilgi duyduğunu, beş yaşında piyano dersi almaya başladığını, okulda derslerini çok dikkatli dinleyerek sınıfta öğrendiğini, bu şekilde evde piyano çalışmak için daha fazla zamanı olduğunu anlatan Baysal, yaklaşık bir saat süren bu sıcacık söyleşi ile yeni dostluklar oluşturdu.

Kaan’a çıktığı bu zor, ama harika yolculukta bol şans ve başarılar diliyoruz…

Genç sanatçı Kaan Baysal’ın Arsu Sahne’deki resitalini dinlemeye gelenler arasında, Pastel Society of America’nın (PSA) imza yetkili tek Türk üyesi ressam Bülent Turan da vardı…

Resitalinin sonunda Ani Arsu ve salondaki izleyicilerin sorularını yanıtlayan Baysal, saygılı ve sevimli tavırları ile takdir topladı…

sporvitrini

Hakkında Sedef Turan

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da “Bahar Çiçekleri” sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi, Altunizade Kültür ve ...