Köy öğrencilerine kütüphane için tek vücut oldular…

Kadıköy, anlamlı bir toplantıya daha ev sahipliği yaptı. Sarıyer Interact Kulübü, Kadıköy Yoğurtçu Parkı yanındaki Tasarım Parkı atölyesinde, Diyarbakırlı öğrencilerin kitap eksikliği nedeniyle yardım çağrısına yanıt verdi.

Diyarbakır’a bağlı Gümüştay Köyü’nde kitap ihtiyacı nedeniyle kütüphane oluşturulamadığı bilgisinin öğretmen tarafından iletilmesinin ardından, uzun uğraşlar sonucu çağrıyı geniş kitlelere ulaştırmayı başaran yardımsever Sarıyerliler harekete geçti. Günlerdir titizlikle toplanan kitaplar, özel buluşma için Tasarım Parkı atölyesinin kapılarını açan tanınmış mimar Nursema Öztürk ve ekibin de enerjisi ile büyük bir dayanışmaya dönüştü. 6 koliye yakın yüzlerce kitap ve eser, kargolanmasının ardından Diyarbakır’a gönderildi.

YOĞUN ÇALIŞTILAR, KARŞILIĞINI ALDILAR…

Sarıyer Interact Kulübü Başkanı Ece Nazbarış, Rotaryen İnterakt Komitesi Başkanı Nazan Işık, Sayman Alperen Çevirmen, Sekreter Işık Ağırgöl, Rotaract Başkanı Cenk Civan ve ekibinin günlerdir gerek sosyal medya üzerindeki paylaşımları, gerekse de birçok apartman ve muhtarlıklara astıkları afişler kısa sürede karşılığını buldu, yüzlerce kitap bağışlandı. Yardımseverler, önümüzdeki süreçte de benzer faaliyetlerini sürdürmeyi planlıyor.

sporvitrini

Hakkında Adem Giden

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Planetaryum

Tuzla’ya Planetaryum ve Gözlemevi

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın bilim ve teknolojiye olan ilgisi ve yakınlığı, ilçede yeni eserlerin kurulmasına öncülük ...