Kosova

Kosova’dan Kadıköy’e gönül köprüsü

Çoğu kez zararı olsa da, bu kez çarpık kentleşme fayda sağladı. Kosova’dan gelen ressam Daut Hamolar’ın çarpık yapılaşma ve şehir stresini tema aldığı kişisel resim sergisi Kadıköy’de ilgiyle karşılandı, farklı coğrafyalardaki aynı kan ve canları bir araya getirdi.

Kadıköy Şükran Karabelli İlkokulu ile Kosova’da Elena Gjyika İlkokulu kardeş okul oldu, her iki kuruluşun yöneticileri de gerçek iletişim için kolları sıvadı.

19 Mayıs Mahallesi Muhtarı Soner Arafal, Kosovalı Ressam Daut Hamolar.

19 Mayıs Mahallesi Muhtarı Soner Arafal ve Kosovalı ressam Daut Hamolar…

AMAÇ SÖZDE DEĞİL, ÖZDE KARDEŞLİĞİ SAĞLAYABİLMEK…

İki okul arasında sadece ziyaretler ve temasların değil, öğrencilere ve eğitime reel katkı sağlayacak projelerin hayata geçirilmesi için düğmeye basıldı. Bu kapsamda Kosova’da Elena Gjyika İlkokulu’ndan emekli olan ve üniversite öğretim görevlisi olarak çalışmalarını yürüten öğretmen-ressam Daut Hamolar, fırça ve tuvallerle geçen 45. yılını Kadıköy’de taçlandırdı. Kozyatağı Kültür Merkezi ziyaretçileri, sürpriz sergiyi ilgiyle takip etti.

Kozyatağı Mahallesi Muhtarı Pelin Şen, Kosovalılar ile birlikte hem sanat, hem de kültürlerin kaynaşması üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Kozyatağı Mahallesi Muhtarı Pelin Şen, Kosovalılar ile birlikte hem sanat hem de kültürlerin kaynaşması üzerine değerlendirmelerde bulundu…

MUHTARLARDAN KOSOVALILARA DESTEK…

19 Mayıs Mahallesi Muhtarı Soner Arafal ve Kozyatağı Mahallesi Muhtarı Pelin Şen, birlikte sanatçıyı ve sergiyi ziyaret etti. “Kosovalı kardeşlerimizle yüz yüze gelebilmek, konuşabilmek için heyecanla geldik” diyen Arafal ve Şen, sanatın bir kez daha farklı yüzü ile kitleleri birleştirdiğine dikkat çekti. 66 yaşındaki ressamın sürrealist ağırlıklı 18 eserinin yer aldığı sergiye, içeriğine ve Kosova-Kadıköy bağına yönelik ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin Temmuz & Ağustos 2016 sayısında yer alacak.

Kosova'dan İstanbul'a "çarpık kentleşme" bakışı işte böyle...

Kosova’dan İstanbul’a “çarpık kentleşme” bakışı işte böyle…

ressam-Daut Hamolar-resim-sergisi-kadikoy-kozyatagi-19-mayis-mahallesi-kozzy-avm-kadikoy-life-dergisi (1)

ressam-Daut Hamolar-resim-sergisi-kadikoy-kozyatagi-19-mayis-mahallesi-kozzy-avm-kadikoy-life-dergisi (2)

ressam-Daut Hamolar-resim-sergisi-kadikoy-kozyatagi-19-mayis-mahallesi-kozzy-avm-kadikoy-life-dergisi (8)

ressam-Daut Hamolar-resim-sergisi-kadikoy-kozyatagi-19-mayis-mahallesi-kozzy-avm-kadikoy-life-dergisi (7)

Kosova

Kosova

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...