Koç Yapı, “Akasya Tower”a kazmayı vurdu…

Koç Yapı’nın iddialı projelerinden Çiftehavuzlar Akasya Tower’a ilk kazmanın vurularak, inşaatın start aldığı bildirildi. Bölgenin Göztepe tarafında kalan ve eski adı Akasyalı, yeni adı Mesire Sokak olan proje için dev bir kule vinç kuruldu.

Seçkin sakinleri ve havuzlu köşkleriyle 1950-60’lı yılların en gözde semtleri arasında yer alan bölge, şimdilerde yükselen marka projeler ve çağdaş yapıları ile anılıyor.

ADINI AKASYA AĞAÇLARINDAN ALDI…

Sokak sakinlerinden 96 yaşındaki Niyazi Solmaz; “Çiftehavuzlar – Göztepe bölgesinde 1980’li yılların ortalarına kadar yoğun akasya, kestane ve ıhlamur ağaçları vardı. Akasya Tower’ın yükseleceği Mesire Sokak üzerinde ise akasya ağaçları en yoğunlukta olanı idi. Bu nedenle bölgeye Akasya Bölgesi denmiş, daha sonra da sokağın ismi Akasyalı Sokak olarak değişmişti” dedi.

ÖNEMLİ İSİMLERE EV SAHİPLİĞİ YAPAN SOKAK…

Koç Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Koç ise, Kadıköy Life’a yaptığı açıklamada “Bu sokağın Kadıköy tarihinde önemli isimlere ev sahipliği yaptığını öğrendik. Ayrıca hem bizim yapacağımız projede, hem de diğer binalarda yaşayan 50 yaşın üzerindeki komşularımızın da sokaklarına son derece bağlı olduklarını gördük. Bu nedenle projemizin ilk adını bulunduğu sokak ve çevreden, ikinci adını ise yine Kadıköy’de hayata geçen Akasya Rezidans’ın çağdaşlığından esinlenerek verdik” şeklinde konuştu.

DENİZ ve ÇAMLICA MANZARASI…

Özgürlük Parkı, 60. Yıl Parkı ve Demokrasi Parkı gibi Bağdat Caddesi’nin en geniş yeşil alanlarına sahip bir bölgede yer alan Akasya Tower’ın muhteşem bir deniz ve Çamlıca manzarasına da sahip olacağına değinen Cenk Koç; “Bu proje için mimari ekibimiz çok uzun süre çalıştı. İlk kez kişiye özel iç mimari tasarımlar planladık. Projemiz 7 bin metrekare kapalı alanda, 20 kat ve sadece 34 daireden oluşuyor. Yaz aylarında evinizin en popüler mekânı olması için özel olarak tasarlanan teraslarımız olacak. Ayrıca zengin peyzaj düzenlemeleri, fitness & health club salonları ve çocuklar  için tasarlanan Kids Club Fun Land’leri ile tüm komşularımıza son derece keyifli bir yaşam vaat ediyoruz” dedi.

EN ÜSTDÜZEY TEKNOLOJİDE GÜVENLİK SİSTEMİ…

Projedeki önemli özelliklerden birinin de “Akıllı Ev Sistemi” olduğunu açıklayan  Cenk Koç; “Akasya Tower’da evinizin herhangi bir noktasından istenilen bölgenin aydınlatma kontrolü, perde-panjur kontrolü, çok bölgeli müzik ya da başka bir cihazın kullanımını aynı kumanda üzerinden kontrol etme imkanı olacak” diyerek, Akasya Tower’ın 7/24 en üstdüzey teknolojide güvenlik sistemi, concierge hizmetleri, kapalı otoparkı ve 7 yıldızlı otel resepsiyon lobby’si ile tüm hizmetleri maksimum düzeyde yaşatacağını ifade etti. Koç, son olarak bu projede oldukça iddialı olduklarını belirtti.

Yokların olmadığı 34 özel daireden oluşacak olan Akasya Tower’ın, eski adıyla Akasyalı Sokak olarak bilinen Mesire Sokak üzerindeki 2 dönümlük arazide inşasına başlandı….

Koç Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Koç; inşa ettiği konutların altyapısının sağlamlığı, betonarmede 100 yıllık garanti verilmesi, en iyi malzemelerin kullanıldığı iç ve dış işçiliği ile biliniyor…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir yorum

  1. Cenk uluğtekin

    Güzel proje. Bulunduğu çevreye de çok yakışacak… Mimarını tebrik ederim…

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...