Klasik araçlardan “Zafer Konvoyu”…

İstanbul, çok renkli ve anlamlı bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Yarım yüzyılı devirmiş araçlar, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında İstanbul Park Formula 1 pistinde Türk bayrakları ile zafer konvoyu oluşturup, tur atacaklar.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin (İKOD) işbirliğinde bu yıl ikincisi gerçekleşecek etkinliğe, 200’ün üstünde klasik aracın katılması bekleniyor. 1922 yılında işgal birliklerinden ülkemiz topraklarının, Dumlupınar’da gerçekleşen Başkomutanlık Meydan Muharebesi neticesiyle geri alınmasının 92. yılı, 5.5 km’lik Formula 1 pistinde oluşturulacak “Zafer Konvoyu” ile kutlanacak. Formula 1 pistinde atılacak turdan sonra klasik araçlar, sahilyolu güzergâhında Bağdat Caddesi üzerinden geçerek, kutlama konvoyunu Kadıköy’e kadar devam ettirecekler.

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin organizasyonunda, İstanbul Ticaret Odası’nın ve Mobil 1’in destekleriyle gerçekleşecek etkinlikte, milli mücadelemizde birer mihenk taşı olmuş zaferlerimizin ve Cumhuriyet kazanımlarıyla elde edilmiş milli bayramlarımızın, Türk ulusu var olduğu müddetçe en coşkulu şekilde kutlanması gerekliliğine dikkat çekilecek.

Tarih: 30 Ağustos 2014 Cumartesi – Saat: 11.00

Yer: İstanbul Park Formula 1 Pisti – Tuzla

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...