Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde “Sanal Peyzaj”

1

Figüratif resmin usta isimlerinden Mahir Güven, Kızıltoprak Sanat Galerisi’ndeki son sergisini “Sanal Peyzaj” adı altında açıyor. 

İDGSA Neşet Günal Atölyesi mezunu Güven; tanıdığımız figür yaklaşımına aşağıda manifestosunu yazdığı, ironi içeren, göz alıcı renk ve kompozisyon yaklaşımlarıyla izleyeceğiniz farklı boyutlardaki 25 adet tuvalini, 11 Şubat-07 Mart 2012 tarihleri arasında Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde sergileyecek.

“Şehirler yer değiştiriyor. İnsanlar biraz da sınıfsal ayrışımmış gibi kurdukları yeni duvarlarının arkasında, belki aidiyet duygusunun ya da tam tersi bir metaforun içerisinde, yaşam coğrafyasını değiştiriyor diyebiliriz. Bu arada şehrin sıkıntısını da beraberlerinde götürüyorlar elbette. İnsan aynı, gereksinmeler ise biraz daha fazlası… Oralara gidiş-geliş kolay değil, gittikçe artan bir zaman parçası yollarda geçiyor. Estetik ise; kurgulanmış tiyatral yapı içerisinde ama tümü terkedilip gidilen şehrin sancıları ile yeniden bezenmiş.

Uzaktan bir İstanbul görmek, hele Marmara’da varsa içinde o manzaranın deyme gitsin keyfine. O da yetmez “Venedik” isterim, bir de gölünde kuğu; uçamayan cinsinden. Bundan sonraki İstanbul üçüncüsünün üzerine kuruluyor, adı yine İstanbul. Gözler yine kapalı… Duyduklarımız yine aynı…”

0

Hakkında Nihan Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Çapa Bilim Koleji

Çapa Bilim Koleji-Amerikan Kültür iş birlikteliği başladı

Türk eğitim sektöründe önemli bir yeri olan Amerikan Kültür Koleji, Çapa Bilim Koleji ile iş birlikteliğine giderek 2018-2019 ...