Kızıltoprak Öğretmenevi açıldı…

Yaklaşık bir yıldır kapalı olan Kızıltoprak Fatma Şadiye Toptani Öğretmenevi, baharın bu ilk günlerinde kapılarını açtı.

Duyarlı eğitimcilerin, sivil toplum kuruluşlarının, çevre halkının ve özellikle yerel basının Öğretmenevi’nin açılması için çabalarına Milli Eğitim’in duyarsız kalmaması, işin güzel yönü… Kapatılmanın ne kadar gereksiz olduğunu ve eğer bir sorun üzerine bu karar alınmışsa, bunun sorumluluğunun mekanın müdavimlerinden kaynaklanmadığını, o yüzden de cezanın öğretmenlere kesilmemesi gerektiğini vurgulayan yazılar yazdık. Şimdi de bu mekanı açanlara sayfamızda teşekkür etmek, bir eğitimci-yazar olarak benim görevim; hele ki bu konuda bir yıl mücadele ettikten sonra… Milli Eğitim yöneticilerine teşekkür ediyorum.

İLK GÜN İKRAMLARI SUNULDU…

İlk güne gelince; haberi alan, kapıyı açık gören herkes çocuklar gibi sevindi. Emekli öğretmenlerimizin sevinci ise bir başkaydı. Validebağ’a bağlanan Öğretmenevi’nin müdürü İsmail Kahraman ile diğer baş görevliler Süleyman Ustaoğlu ve Doğan Karadağ, tam bir ev sahipliği üstlenmişlerdi. Gelenlere ilk gün ikramları sunuldu.

EKSİKLİKLER EN KISA ZAMANDA GİDERİLECEK…

Yöneticilerden Süleyman Ustaoğlu, ilk günlerde tadilat çalışmaları nedeniyle aksaklıklar, eksiklikler olabileceğini, bunun zamanla aşılacağını, hizmetlerin ihtiyaçlara göre yapılması için gayret göstereceklerini belirtti. Doğan Karadağ da “Validebağ Adile Sultan Öğretmenevi’nde yıllardır hizmet veriyorum. Burada da elimizden gelenin en iyisini şartlar elverdiğince gerçekleştireceğiz” sözleriyle ilk gün konuklarını bilgilendirdi.

Bu arada herkesi memnun etmek için koşuşturan Turizm (Şenesenevler) Anadolu Lisesi’nin stajyer öğrencileri Talha ve Görkem’e de ayrı bir parantez açmak gerek. Teşekkürler…

sporvitrini

Hakkında Nusret Karaca

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kuzey Ormanları Savunması’ndan 3. köprü eylemi…

Kuzey Ormanları Savunması üyesi bir grup, Sarıyer Uskumruköy’de 3. köprünün bağlantı yollarının geçtiği şantiye önünde köprü inşaatını protesto ...