Kılıçdaroğlu

Kılıçdaroğlu, Ataşehir’de toplu açılış gerçekleştirdi

Ataşehir Belediyesi’nin hizmete sunduğu 14 merkezin resmi açılışları, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı törenle yapıldı. Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde gerçekleşen tören öncesi Kılıçdaroğlu, merkezi gezerek Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’den bilgi aldı.

atasehirde-toplu-acilis-toreni-1

İlgezdi’nin ev sahipliği yaptığı törene, Kılıçdaroğlu ile birlikte TBMM Başkan Vekili Akif Hamzeçebi, CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Seyit Torun, Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Aykut Erdoğdu, Gamze Akkuş İlgezdi, Mahmut Tanal, Dursun Çiçek, Tuncay Özkan, Necati Yılmaz, Engin Altay, Tahsin Tarhan, Mevlüt Dudu, Gürsel Erol, Yakup Akkaya, Mehmet Tüm katıldı. Törende ayrıca CHP İl Başkanı Cemal Canpolat, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Kadıköy eski Belediye Başkanı Selami Öztürk, PM Üyesi Kadir Gökmen Öğüt, Hüsnü Süslü, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ve binlerce Ataşehirli de hazır bulundu.

atasehirde-toplu-acilis-toreni-4

KILIÇDAROĞLU: ATAŞEHİR, ÖNEMLİ BİR MARKA KENT HALİNE GELDİ…

Tören konuşmasında Kemal Kılıçdaroğlu; “Bizim belediye başkanlarımız nasıl bulundukları ilde, ilçede, beldede hiçbir ayrım yapmıyorlarsa, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de belediyeler arasında ayrım yapmaması lazım. Çünkü verilen hizmet İstanbullulara, vatandaşlara veriliyor. Vatandaşları ayırmak doğru değildir. Nerede bir CHP’li belediye başkanı varsa hepsine verdiğim bir talimat var: Artık beldenin belediye başkanısınız. Hiçbir vatandaşı ayırmayacaksınız. Bütün vatandaşları kucaklayacaksınız. Ataşehir’i 1970’li yıllardan beri bilirim. Küçücük bir yerdi burası, ama şimdi İstanbul’un en saygın yerlerinden biri oldu. Buraya CHP’li bir belediyenin eli değdi, adalet geldi, özgürlük geldi, vatandaşa hizmet geldi. Başkan İlgezdi, Ataşehir’i İstanbul’un en önemli marka kenti haline getirdi” diye konuştu.

atasehirde-toplu-acilis-toreni-7

İLGEZDİ: SEÇİLDİKTEN SONRA HERKESİN BELEDİYE BAŞKANIYIZ…

Konuşmasında açılışları yapılan hizmet merkezleri ve projeleri anlatan Başkan İlgezdi; “Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarına ‘Hep adil ve eşit olun’ dedi. Biz de vatandaşlarımıza her zaman adil ve eşit davranıyoruz. Bizler seçilinceye kadar partilerden adayız, seçildikten sonra ise herkesin belediye başkanıyız. 7 farklı bölgedeki Ataevimizde, bugüne kadar 7 yılda 98 bin 640 kişiye eğitim verdik. Genel Başkanımız bize ‘Kreş yapın, kadını eve mahkum etmeyin’ dedi. Biz de onu yaptık. 880 çocuğumuz kreşlerimize gidiyor. Ferhatpaşa Mahallemiz sadece 440 oy aldığımız bir mahalle olmasına rağmen ayrım yapmadık, bir gençlik merkezi ve bir sağlık polikliniği açtık. Uyuşturucuyla mücadele için de Yeni Hayat Projemizi, İstanbul Kalkınma Ajansı ile birlikte yaptık. Kısa sürede yüzlerce çocuğumuza psikolojik destek oluyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu

CANLI YAYINLA 6 MERKEZDE TOPLU AÇILIŞ…

Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nin açılış kurdelesi protokol tarafından kesilirken, aynı anda diğer 6 merkeze de canlı yayınla bağlanıldı. Neşet Ertaş Kültür Merkezi, Ferhatpaşa Gençlik ve Sağlık Merkezi, Kayışdağı Lions Ataevi, İçerenköy Sanat Eğitim Merkezi, Yeni Hayat Gençlik Merkezi, Fidan Kalpler Gündüz Bakım Evi’nin açılış kurdeleleri, bulundukları yerden canlı yayınla kesildi. Resmi törenle birlikte Mustafa Saffet Kültür Merkezi, Neşet Ertaş Kültür Evi, Ahmet Telli Çocuk ve Halk Kütüphanesi, Ataşehir Ferhatpaşa Gençlik Merkezi, İçerenköy Sanat Eğitim Merkezi, Ataşehir Ferhatpaşa Sağlık Polikliniği, Yeni Hayat Projesi, Fidan Kalpler Gündüz Bakımevi, Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu, Cemal Süreya Etkinlik ve Sergi Salonu, Düştepe Oyun Müzesi, Ataşehir Belediyesi İstihdam Merkezi, Ataevleri, Yaz ve Kış Spor Okulları’nın açılışları yapıldı.

Kılıçdaroğlu

Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde gerçekleşen tören öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, merkezi gezerek Başkan Battal İlgezdi’den bilgi aldı…

Kılıçdaroğlu

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da bahar çiçekleri sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi Altunizade Kültür ve ...