Kendi kendini eğiten patenciler…

Metro ve Marmaray gibi toplu ulaşım araçlarıyla Anadolu Yakası ve İstanbul genelinden yoğun ilgi gören Kadıköy sahilleri, genç paten sporcularının buluşma noktası haline geldi.

İlk zamanlarda heves ve özenti ile başlayan paten merakı, amatör sporcuların aylar içerisinde profesyonel isimlere taş çıkartabilek seviyeye ulaşmalarını sağlıyor.

KORKU YOK, EĞLENCE ÇOK…

Ümraniye, Sancaktepe, Kartal ve Pendik gibi birçok ilçeden Kadıköy’e gelen genç sporcular, zamanlarının önemli bir kısmını Kadıköylü patenciler ile geçiriyor. Korkunun heyecana, arkadaşlığın da eğlenceye dönüştüğü Rıhtım ve Moda sahillerinde genç patenciler, çoğu kez geceyarılarına kadar çalışmalarını sürdürüyor. “Bizimkisi spordan öte bir tutku, aşk… Arkadaşlar olarak bir arada olmanın huzuru ve mutluluğu tarif edilmez, ancak yaşanır” diyen gençler, dört mevsim Kadıköy’e olan ilgilerinin değişmediğinin altını çizdi. Birbirinden zor koreografileri eğitmenlere ihtiyaç duymadan kısa sürede öğrenen patenciler, vatandaşların ilgisi ve beğenisiyle karşılanıyor.

METRO VE OTOBÜS DURAKLARI, RIHTIM’I PATEN ÜSSÜ YAPTI…

Anadolu Yakası’nda Kalamış Parkı, Caddebostan ve Maltepe sahil dolgu alanı, paten sporcularının merkezi olarak dikkat çekiyor. Ancak hiçbir donanımın olmadığı Rıhtım ve Moda sahilleri, sporcuların yoğun ilgisiyle karşılanıyor. Metro ve otobüs durakları nedeniyle ulaşım olanakları, fiziki koşullarının yanı sıra Rıhtım’ın cazip olmasını sağlayan önemli etkenler arasında yer alıyor. Herhangi bir sağlık donanımının bulunmadığı Rıhtım’da sporcuların kişisel önlemleri, ciddi sorunlar ile karşı karşıya gelmemeleri için büyük önem taşıyor.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

atasehir

Ataşehir Belediyespor kupasına kavuştu

TFF Kadınlar 1. Futbol Ligi’nin şampiyonu Ataşehir Belediyespor, Yenisahra Stadı’nda 5-1 galip geldiği Beşiktaş maçının ardından kupasına kavuştu. ...