Kaybolan hacimleri dudaklarda geri kazanmak…

Birbirimizi hatırlarken yüzlerimizin çizgileri hafızalarımıza kazınıyor. Çizgileri fazla ciltler, zaman zaman üzgün ve yorgun kişilikleri ifade ederken; kırışıksız ve gergin ciltler, mutlu kişilik olarak algılanıyor ve gülümseyişleri ile enerjilerini etraflarındakilere daha çok aktarabiliyorlar.

Bizi mutsuz kılan bu çizgilerin yaygınlığı ve derinliği, aynı zamanda biyolojik yaşımızın göstergesi olabiliyor. Dudak estetiğinde ve güzelliğindeki bu olumsuzluklara zaman içerisinde içeriye doğru dönükleşen, kavisleri kaybolmuş, kenarları düzleşmiş bir dudak yapısı ilave olmaya başlar; hatta birçok insan ruj sürerken dudaklarındaki bu olumsuz değişiklikleri belirgin olarak fark eder.

KAYBOLAN HACİMLERİ GERİ KAZANDIRMAK…

Artık dudaklara hacim kazandırmak gerekiyor. Bunun için naturel dolgulardan faydalanabiliyoruz, ama kalıcılıkları 6-8 aydan öteye gitmiyor, ya da bedeninizden alınacak kendi yağınızla dudaklara hacim kazandırmak en iyisi… Çünkü kendi yağınızla yapılan işlemlerin kalıcılığı yıllarca sürebiliyor. Kişinin toleransına göre anestezi gerektirmeyen, ama ağrıya duyarlı kişilerde minik bir lokal anestezi ile rahatlıkla gerçekleştirilen işlem ile dakikalar içerisinde yeni dudak formunuza kavuşabiliyorsunuz. Birkaç günden sonra ise koyulan dolgular veya yağ iyice yerleşiyor ve dudaklar için beklenen güzellik elde ediliyor.

ÇÖKMELERİN DOĞURDUĞU KIRIŞIKLIKLAR…

Cildin içerisindeki kolajen, elastin adı verilen proteinlerin kaybına bağlı derin çizgilerin de iyileştirilmesi gerekiyor. Bunun için çizgileri onaran ve tercihe bağlı olarak 12 ay kullanılabilen Nlite V Lazer sistemi ile çizgiler onarılıyor. Uygulama son derece konforlu ve acısız… Birkaç dakikada yapılan tedaviden sonra ilk 72 saatte kaybolan proteinler geri geliyor. Bu proteinlerin kırışıklıkları küçültmesi için ise su depolaması gerekiyor ve en iyi sonucu görmek için 8–12 hafta gerekli… Uygulamadan iki hafta sonra sonuçlar kendini belli etmeye başlıyor.

DUDAK DOLGUSUNUN KALICILIĞINI UZATMAK…

Özellikle güneş ışınları, renkli kozmetikler, sigara tüketimi, klorlu sular ve olumsuz çevre koşullarından mümkün mertebe imtina etmek gerekiyor. Cildin bakımını ise düzenli olarak yapmak gerekiyor. Çizgilerin gerek azaltılması, gerekse de yenilerinin geciktirilmesi amacıyla bol C vitamini ve meyve asitlerini bu bölgeye uygulamak gerekiyor.

Uzm. Dr. Sinan İBİŞ

[email protected]

sporvitrini

Hakkında Uzm.Dr. Sinan İbiş

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Bulgurlu’ya aile sağlığı merkezi

Üsküdar Bulgurlu’da temeli 11 ay önce atılan ve yakınlarda kaybettiğimiz Memduh Cumhur’un adının verildiği aile sağlığı merkezi, düzenlenen ...