Kartal’dan Edirne’ye kültür köprüsü

Kartal

Kartal Belediyesi, farklı yöreleri ve kültürleri tanımak isteyen vatandaşlar için ücretsiz kültür gezileri düzenlemeye devam ediyor. Kültür gezileri kapsamında rotasını bu kez Edirne’ye çeviren Kartal Belediyesi, ilçe sakinlerine Edirne’yi mimarisinden doğasına, geleneklerinden mutfağına kadar tanıma ve gezme fırsatı sundu.

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün organize ettiği Edirne gezisine katılan vatandaşlar; Üç Şerefeli Camii, Eski Camii ve Selimiye Camii’ni ziyaret etti. Kapalıçarşı gezisinin ardından Sultan II. Beyazıt Külliyesi, Şifahane, Sağlık Müzesi, Sarayiçi, Balkan Şehitliği, Er Meydanı ve Saray kalıntılarını ziyaret eden Kartallılar, farklı bir kültürü tanımanın keyfini yaşadı.

KÜLTÜR GEZİLERİ SABIRSIZLIKLA BEKLENİYOR…

Edirne gezisine katılan Kartallı vatandaşlar; “Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e bu tarz turlar düzenlediği için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Çok güzel ve keyifli bir tur oldu. Kartal Belediyesi’nin bundan sonraki kültür gezilerini de sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

kartaldan-edirneye-kultur-koprusu (3)

kartaldan-edirneye-kultur-koprusu (4)

Kartal

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ressam Lian Lutfija göçün izlerini resmetti

Empresyonist (izlenimcilik) sanatın, genç kuşak başarılı temsilcilerinden Lian Lutfija’nın, “Küllenen Zamanlar (As Time Fading Away)” isimli resim sergisi, ...