Kartal’da Yeşilçam esintisi…

Kartal Belediyesi’nin düzenlediği “Yeşilçam Filmleri Konseri”, Hürriyet Mahallesi halkına unutulmaz bir gece yaşattı.

Yeşilçam Sineması’nın unutulmayan aşk filmlerinin müziklerinin seslendirildiği konserde, gişeden afişlere ve temsili sinema biletine kadar herşey, eski sinema günlerinin atmosferinde yaşatılmaya çalışıldı.

Türk Sanat Müziği’nin sevilen sanatçısı Murat Teker ve saz ekibi, 1960’ların başta Ayhan Işık, Zeki Müren, Türkan Şoray, Ediz Hun, Filiz Akın, Kartal Tibet, Fikret Hakan, Hülya Koçyiğit, Cüneyt Arkın ve Ekrem Bora gibi sanatçılarının başrollerini paylaştığı aşk filmlerinin unutulmaz şarkılarını seslendirdi.

Yeşilçam filmlerinden akıllara kazınmış “Buğulu Gözler”, “Tövbeler Tövbesi”, “Hayat Sevince Güzel”, “Boş Çerçeve”, “Son Hıçkırık”, “Dudaklarında Arzu”, “Artık Sevmeyeceğim”, “Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim”, “Buruk Acı”, “Şarkılar Seni Söyler”, “Gizli Aşk Bu”, “Aşkım Bahardı” ve “Son Mektup” gibi birçok şarkı, dinleyenlere duygu dolu dakikalar yaşattı.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ümraniye

Sosyal belediyecilikte öncü ilçe; Ümraniye

2014 yılında Ümraniye Belediyesi tarafından ilçede yardıma muhtaç vatandaşlar için hazırlanan, bütün ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra giyecek ve ...