Kartal’da yangın paniği..!

Kartal’da 5 katlı bir apartmanın birinci katında, elektrikli sobanın prizinin alev almasıyla yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler bütün daireyi kapladı. Evde yaşayan 4 kişilik aile, balkondan dışarı çıkarak kurtulabildi.

Yangında aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda kişi dumandan etkilenirken, yangının çıktığı evin sahibi balkondan atladığı sırada bacağını kırdı. Binanın üst katlarında mahsur kalanlar da itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

BALKONDAN ATLADI, BACAĞINI KIRDI…

Atalar Mahallesi Tokdemir Sokak üzerinde bulunan 5 katlı bir apartmanın birinci katında, elektrik sobasının prizinin alev almasıyla yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler tüm daireyi kapladı. Çıkan seslere uyanan ev sakinleri, balkondan atlayarak kurtulabildi. Yangını söndürmek için daireye geri dönen bir kişi, başarılı olamayınca balkondan atladı. Bacağı kırılan şahıs, çevredeki vatandaşlar tarafından olay yerinden uzaklaştırıldı.

ÇOK SAYIDA KİŞİ DUMANDAN ETKİLENDİ…

Yangında yükselen yoğun dumanın binayı kaplamasıyla üst katlarda bulunanlar mahsur kaldı. Sokak sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri, alevlere müdahale ederek söndürdü. Yangının kontrol altına alınmasının ardından itfaiye ekipleri, üst katlarda mahsur kalan vatandaşları merdiven yardımıyla kurtardı. Çıkan yangında aralarında çocuklarında bulunduğu çok sayıda kişi dumandan etkilendi. Dumandan etkilenenler ve balkondan atlayarak bacağını kıran ev sahibi, ambulanslarla çevre hastanelere sevk edildi.

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kartal Belediyesi

Kartal Belediyesi’ne “Düşük Karbon Kahramanı” ödülü

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen İstanbul Karbon Zirvesi kapsamında, sera gazı salınımında ...