Sabah Sporu

Kartal’da parklarda sabah sporu

Kartal Belediyesi, dört farklı noktada sabah sporu başlattı. Kartal Belediyesi tarafından başlatılan “Sağlıklı Yaşam, Bilinçli Spor” etkinliği ile vatandaşlar, Kartal’ın 4 farklı noktasında uzman eğitmenler gözetiminde spor yapmaya başladı. 

06 Temmuz  – 06 Ekim tarihleri arasında her hafta sonu tekrarlanacak etkinlikte vatandaşlar, uzman eğitmenler gözetiminde spor yapacak.  Kartal’da aynı anda 4 farklı noktada spor yapılmasını hedefleyen etkinliğin ilki 06 Temmuz Cumartesi günü sabah 07.00 – 09.00 saatleri arasında gerçekleştirildi. Kordonboyu Palmiye Cafe Yanı, Esentepe Mehmet Ali Büklü, Uğur Mumcu Adnan Kahveci Parkı ve Yakacık Bayram Demirkol Parkı’nda yapılan etkinliğe, Kartallılar büyük ilgi gösterdi. Uzman eğitmenlerin eşlik ettiği sabah sporunda vatandaşların şapka, su, mat gibi ihtiyaçları da Kartal Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından karşılandı.

Sabah Sporu

SAĞLIKLI YAŞAM, BİLİNÇLİ SPOR…

“Sağlıklı Yaşam, Bilinçli Spor” etkinliği, aynı anda 4 farklı noktada başladı. Kartal Esentepe Mahallesi’nde bulunan Mehmet Ali Büklü Parkı, Yakacık Mahallesi Bayram Demirkol Parkı, Uğur Mumcu Mahallesi Adnan Kahveci Parkı ve Kordonboyu Mahallesi Sahil Parkı’nda sabah 07.00 – 09.00 saatleri arasında başlayan etkinlikte uzman eğitmenler, öne ısınma hareketlerine başladı.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği sabah sporunda Kartal Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü; sporcuların üzerinde hareketleri kolaylıkla yapacakları mat, su, şapka gibi ihtiyaçları karşıladı. Sporcular için ayrıca sağlık görevlisi de hazır bulundu. Sahilde spor yapmak için gelenlerin de katılımıyla sayıları artan sporcular, uzman eğitmenin gösterdiği hareketleri sırayla yaparak ter döktü. Belirli bir sıralama ile spor yapan vatandaşlar için sakatlanma riski de azaltılmış olurken etkinliğin sonunda isteyen vatandaşların tansiyon ölçümleri de yapıldı. 

Sabah Sporu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Pendik'te tarım fırsatı

Pendik’te tarım ve hayvancılığa yatırım fırsatı

Pendik Belediyesi yatırım değeri yüksek iki adet tarımsal arsayı satışa çıkardı. Pendik Belediyesi, Kurtdoğmuş Mahallesi sınırları içinde yatırım ...