Kartal

Kartal’da parklar yeni bir projeyle aydınlandı

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, doğa dostu belediyecilik anlayışı ile çalışmalarına devam ediyor. Göreve geldiği 2009 yılından bu yana Kartal’da yeşil alanları iki kat artıran ve tankerlerle park sulamalarına son verip, otomatik sulama sistemine geçişi sağlayan Altınok Öz, yeni bir projeyle daha dikkatleri üzerine çekti.

Kartal Belediyesi, ilçede bulunan parklarda temiz enerji kullanmak ve aydınlatma masraflarından tasarruf sağlamak amacıyla hayata geçirdiği “Parklarda Enerji Tasarrufu, Temiz Enerji (Güneş Enerjisi) ve Rüzgâr Enerjisi Projesi” ile Kartal’ın parklarını aydınlattı. Çalışmalar kapsamında daha önce kurulan solar aydınlatma sistemlerine ek olarak, Soğanlık Yeni Mahalle’de bulunan Mustafa Karaoğlu Parkı’na yaz-kış daha yüksek verim alabilmek amacı ile dikey rüzgâr türbini eklendi. Türbin, kışın güneşlenme süresi düşen İstanbul için var olan sistemleri daha verimli hale getiriyor.

OLASI AFET DURUMUNDA KESİNTİSİZ ENERJİ SAĞLANACAK…

Kartal Belediyesi, “Parklarda Enerji Tasarrufu, Temiz Enerji (Güneş Enerjisi) ve Rüzgâr Enerjisi Sistemi” ile hem doğal enerji sağlayarak çevreyi korumayı hedefliyor, hem de olası bir afet durumunda kesintisiz enerji sağlanmasını amaçlıyor.

Kartal

Göreve geldiği 2009 yılından bu yana Kartal’da yeşil alanları iki kat artıran ve tankerlerle park sulamalarına son verip, otomatik sulama sistemine geçişi sağlayan Altınok Öz, yeni bir projeyle daha dikkatleri üzerine çekti…

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kartal Belediyesi

Kartal Belediyesi’ne “Düşük Karbon Kahramanı” ödülü

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen İstanbul Karbon Zirvesi kapsamında, sera gazı salınımında ...