naylon poşet

Kartal’da naylon poşet ile savaş sürüyor

Kartal’da çevre bilinci ve geri dönüşüm konusundaki tüm çalışmaları destekleyen Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün desteği ile yasaklanan naylon poşetler, yerini bez torbalara bırakıyor.

Kartal Belediyesi tarafından ilçe genelinde bez torba kullanıma geçilmesi için yapılan çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personeli, vatandaşlara ücretsiz olarak çevre dostu bez torba dağıttı. Petrol türevi polietilenlerden yapılan ve temas haline girdikleri takdirde gıdaların vitaminlerini yok eden naylon poşetlerin kullanımının Kartal Belediyesi tarafından yasaklanmasıyla birlikte ilçede bez torba kullanımına geçilmeye başlandı.

naylon poşet

AMAÇ FARKINDALIK YARATMAK…

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, naylon poşetlerin çevreye ve insan yaşamına verdiği zarara dikkat çekerek; “Naylon torbaların, her yıl onları yiyecek zanneden yaklaşık 100 bin deniz kuşu ve memelinin ölümüne sebep olduğu tahmin ediliyor. Gidebileceğimiz başka bir gezegen yok ve dünyamız can çekişiyor. Bireysel katkılarımız okyanusta bir damla gibi ne yazık ki. Biz de Kartal Belediyesi olarak 2015 yılında alınan meclis kararıyla ilçede doğa dostu olmayan naylon poşeti yasakladık. Bu sebeple geçen sene olduğu gibi bu yıl da vatandaşlara farkındalık oluşturmak için doğa dostu bez torba dağıtıyoruz” ifadelerini kullandı.

kartalda-naylon-posetle-savas-suruyor-1

Naylon poşetlerin kullanımının Kartal Belediyesi tarafından yasaklanmasıyla birlikte ilçede bez torba kullanımına geçilmeye başlandı…

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ressam Lian Lutfija göçün izlerini resmetti

Empresyonist (izlenimcilik) sanatın, genç kuşak başarılı temsilcilerinden Lian Lutfija’nın, “Küllenen Zamanlar (As Time Fading Away)” isimli resim sergisi, ...