Kıyı köşe

Kartal’da “kıyı köşe” kalmayacak

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ün girişimleri ile kurulan TAK Kartal, atıl kamusal mekânları ve kullanılamayan alanları yaratıcı fikirlerle “Kıyı Köşe” projesi kapsamında canlandırmaya devam ediyor. TAK Kartal, üçüncü Kıyı Köşe projesini Kordonboyu Mahallesi’nde gerçekleştirdi.

TAK Kartal’ın Kıyı Köşe projesi kapsamında Paradox Studio tarafından tasarlanan, üç aşamalı oylama sonucunda TAK’dir edilen ve uygulanan “Bu Köşe Bizim” projesinin açılışı, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz tarafından yapıldı. Kordonboyu Mahallesi Çiçeksuyu Sokak ve Şahane Sokak kesişiminde yer alan Kıyı Köşe alanında gerçekleşen açılış töreninde, projenin mimarlarına da ödül verildi. Açılışa Başkan Öz’ün yanı sıra TAK Kartal’ın kurucusu ve Şehir Planlamacı Faruk Göksu, Belediye Başkan Yardımcıları Gülcemal Fidan, Ali Apaydın, Nuran Keriş, Dr. Turgut Mermertaş, Gökhan Yüksel, Feyyaz Kaynak, meclis üyeleri, birim müdürleri, Kartal Belediyesi iştirak şirketlerinin yöneticileri, Kartallı muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

kıyı köşe

BU KÖŞE BİZİM…

“Bu Köşe Bizim” adını taşıyan projede yer almak isteyen mimarların tasarımları; tasarımcı oylaması, halk oylaması ve değerlendirme kurulu oylaması olmak üzere üç aşamadan geçti. Oylama sonucunda birinci seçilen tasarım, “Bu Köşe Bizim” başlığıyla hayata geçirilecek. TAK Kartal, “Kıyı Köşe” projelerini daha önce Hürriyet Mahallesi ve Yunus Mahallesi’nde gerçekleştirmişti.

KIYI KÖŞE PROJELERİ KENDİNİ İSPAT ETTİ…

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Bu Köşe Bizim” projesinin açılışında yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “İnşaat firması inşaatını yaptı ve burada, kıyıda köşede bir boşluk kaldı. Oraya ne yapabiliriz? diye düşünerek bir yarışma açıldı. Yarışmayı kazanan arkadaşlar, yandaki inşaatın da desteğiyle burayı oluşturdu. Sevgili öğrenciler buradan gelip geçecekler, zaman zaman burada oturacaklar, kitap okuyacaklar, sokağa sahip çıkacaklar. Sokağın bir tek eksiği kalmış, o da asfalt. Onu da görüyorum. Biraz ileride asfalt kaldırma makinesi var. Demek ki bugün yarın asfaltı da olacak ve sokağınız güzelleşmiş olacak. Bu kıyı köşede emeği geçenlere teşekkür ederiz. Kıyı Köşe artık kendini ispat etti ve üçüncü programımız da böylece bitmiş oldu.”

TAK Kartal, atıl kamusal mekânları ve kullanılamayan alanları yaratıcı fikirlerle “Kıyı Köşe” projesi kapsamında canlandırmaya devam ediyor…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...