Kartal’da Akdeniz rüzgârı esti…

Akdeniz’in farklı kültürlerinden süzülüp esen farklı sesler ve notalar, Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde dinleyicilerle buluştu.

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen konserde sahneye çıkan Yinon Muallem ve sanatçı dostları, “Akdenizin Renkleri ve Sesleri” adlı konserde kulakların pasını sildiler. Yunan, Yahudi, Arabik, İspanyol ve Türk ezgilerini seslendiren sanatçılar, Kartallılardan tam not aldı.

KÜLTÜR VE SANATA KATKI DEVAM EDİYOR…

Kültür ve sanata yaptığı katkıları devam ettiren Kartal Belediyesi’nin Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde düzenlediği etkinlikte perküsyon ustası Yinon Muallem, bas gitarda Hakan Gürbüz, udda Selim Koytak, kemanda Serdar Pazarcıoğlu, solistler Gülseven Medar ve Sumru Ağıryürüyen, Akdeniz’in seslerini sahneye taşıdılar.

MAKAMDAN MAKAMA GEÇEREK MEST ETTİLER…

Konseri dinleyen müzikseverleri oturdukları koltuklardan alıp, Akdeniz’in sahillerine taşıyan birbirinden farklı notalara ses veren Muallem ve arkadaşlarının performansı ayakta alkışlandı. Yaklaşık 2 saat süren konser boyunca Yunan ezgilerinden İspanyol ezgilerine, Türk eserlerinden Yahudi ve Arabik tınılara yer veren sanatçıların makamdan makama geçişi çok beğenildi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da bahar çiçekleri sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi Altunizade Kültür ve ...